Италијански прирачник iPhone SE 2020: Преземете го во PDF

Италијански прирачник iPhone SE 2020: Преземете го во PDF

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете упатството iPhone SE 2020 на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за користење на iPhone SE 2020? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за iPhone SE 2020 PDF

Денес зборуваме за iPhone SE 2020, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на iPhone SE 2020 и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

iPhone SE 2020 италијански прирачник

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го италијанскиот прирачник на iPhone SE 2020.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството iPhone SE 2020 на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник за iPhone SE 2020 на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за iPhone IP 2020 PDF италијански превземања

Во тековното време, прирачникот за iPhone SE 2020 во формат PDF НЕ е достапен бидејќи Apple сè уште не го објави.

Сè уште можете пребарувајте го упатството за корисник на iPhone SE 2020 на веб, кликнување ОВДЕ

Алтернативно, можеш пребарувајте го прирачникот за корисник на iPhone SE 2020 на Епл Книги, со кликнување ОВДЕ.

Штом PDF-датотеката е исто така достапна, ќе ја додадеме во статијата. Засега, сепак, нема ништо што можеме да сториме ако Apple не го објави јавно.

Во сите случаи, сигурно во датотеката со упатства ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • iPhone SE 2020 како да ја вметнете СИМ-картичката?
 • iPhone SE 2020 како да се отстранат вибрациите на тастатурата?
 • iPhone SE 2020 како работи?
 • Упатство за употреба IPhone SE 2020
 • Време на полнење на iPhone SE 2020
 • iPhone SE 2020 како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • iPhone SE 2020 како да направите слика од екранот?
 • iPhone SE 2020 како да го користите? Како да го користите?
 • iPhone SE 2020 како да се одговори?
 • iPhone SE 2020 како да вметнете двојна СИМ?
 • iPhone SE 2020 како да се конфигурира?

и многу повеќе!

накратко iPhone SE 2020

Да почнеме да речеме дека втората генерација на iPhone SE може да се пофали Retina HD 4.7 ″ дисплеј и ID на допир. Процесорот е A13 Bionic, истото веќе видено на iPhone 11 и 11 Pro. Затоа, претставата треба да биде на високо ниво исто како кај постарите браќа. RAM меморијата се искачува на 3 GB.

Три конфигурации на располагање: 64, 128 или 256 GB внатрешна меморија – по традиција – не може да се прошири.

iPhone SE има дизајн во воздушен алуминиум и отпорно стакло со целосно црна предна страна, и е достапно во црна, бела и (ПРОИЗВОД) црвена.

Се спротивставува на прскања и прашина, со оценка од Отпорност на вода IP67, до длабочина до 1 метар 30 минути.

Процесорот е повикан да премести а 4,7-инчен IPS LCD дисплеј. Нема OLED екран, за разлика од паметните телефони со висока моќност.

iPhone SE го повторува Дома копче, со дизајн на кристално сафир за да го направи отпорен и да го заштити сензорот, и челичен прстен за земете отпечаток од корисникот за Touch ID. Нема лична карта да се намалат трошоците.

Во горниот раб има единечна камера од 7 мегапиксели (исто така се користи за FaceTime), додека на задната страна се вклопува единечен сензор од 12 мегапиксели (истата конфигурација како iPhone Xr) со оптичка стабилизација на сликата, придружена со сензор за бела рамнотежа и фокус.

Особено, камера има широк агол од 12 MP, и решетка со отвор f / 1,8. Процесорот ISP и нервниот мотор на A13 Bionic чипот ви овозможуваат да ги искористите предностите на компјутерската фотографија, како режимот Портрет, сите шест ефекти Осветлување на портретите и контрола на длабочината. iPhone SE исто така го нуди тоа Паметен HDR нова генерација, која ги препознава луѓето во рамката и го менува осветлувањето за да вратат повеќе природни слики, со неверојатни детали за светлина и сенка.

Што се однесува до јас Видео, имаме и стерео аудио снимање и стабилизација на видео на двете фотоапарати. Записите на задната камера 4K видео до 60 fps, а проширениот динамичен опсег до 30 fps произведува подетални снимки. Клиентите исто така можат да користат i Видео QuickTake на обете фотоапарати, да снимате филмови без да оставите режим на фотографија.

iPhone SE го поддржува безжично полнење со овластени полначи Qi и е исто така компатибилен со брзо полнење, што ви овозможува да ја полните батеријата до 50% за 30 минути.

Батеријата е сама 1821mAh, но Apple ја прогласува автономијата во согласност со онаа на iPhone 8: до 13 часа видео репродукција, до 8 часа видео репродукција (стриминг) и до 40 часа аудио репродукција.

Комплетна поврзаност: Bluetooth 5.0, Wi-Fi b / g / n, GPS A-GLONASS BDS, дво-SIM (eSIM), NFC.

Очигледно е оперативниот систем iOS 13.

Еве го целосен технички лист за iPhone SE 2020, во случај да сакате да ја освежите меморијата на хардверската опрема на овој интересен паметен телефон:

Заклучоци

За ова нова статија на iPhone SE 2020 Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!