Италијански прирачник OnePlus 7T: Преземете го во PDF

OnePlus 7T 2

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете прирачникот OnePlus 7T на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за користење на OnePlus 7T? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за OnePlus 7T PDF

Денес зборуваме за OnePlus 7T, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на OnePlus 7T и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Италијански прирачник OnePlus 7T

Го кажав тоа, подолу го предлагам Рачно преземање на италијански OnePlus 7T.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството OnePlus 7T на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник OnePlus 7T на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за OnePlus 7T PDF Преземање на италијански јазик

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • OnePlus 7T како да ја вметнете SIM?
 • OnePlus 7T како да се отстрани вибрациите на тастатурата?
 • Како работи OnePlus 7T?
 • OnePlus 7T упатство
 • Време на полнење на OnePlus 7T
 • OnePlus 7T како да се отклучи Како да го отклучите?
 • OnePlus 7T како да направите слика од екранот?
 • OnePlus 7T како да го користите Како да го користите?
 • OnePlus 7T како да се одговори?
 • OnePlus 7T како да вметнете двојна СИМ?
 • OnePlus 7T како да се конфигурира?

и многу повеќе!

OnePlus 7T за кратко

На задната страна на smartphone има детали кружен фотографски сектор, во кој се сместени три сензори. Сепак, на предната страна, OP7T се карактеризира со панел Течност AMOLED 6,55 ″ (20: 9 однос аспект и резолуција на Full HD +) со стапка на освежување од 90Hz, како што е OnePlus 7 Pro.

Истото останува на горниот дел изрез пад на OnePlus 7, неопходен за сместување на селфи-камерата 16MP. Под екранот е читач на отпечатоци: кинескиот гигант гарантира дека го подобри алгоритмот, правејќи го отклучувањето многу побрзо и побезбедно.

Flaghisp може да се пофали на бродот со присуството на процесорот Qualcomm Snpadragon 855+ опфатен со 8 GB RAM меморија и 128 GB или 256 GB внатрешно складирање UFS 3.0. Оперативниот систем е Андроид 10 веќе на стартување, под познатиот кориснички интерфејс OxygenOS 3.0.

Големата батерија од 3800 mAh треба да гарантира можност за покривање на цел ден на употреба без проблем. Покрај тоа, присуството на новиот систем за брзо полнење Warp Charge 30T ви овозможува да полните 70% од батеријата за половина час.

На фотографски сектор OnePlus 7T главни се состои од 3 сензори: од 48MP главната (Sony IMX586 со фокусна бленда f / 1.6) се поврзува со 12MP оној кој нуди 2X оптички зум и 16MP оној кој е наместо одговорен за широк агол снимки. Нема 3.5 милиметарски аудио приклучок, од друга страна OP7T ужива стерео аудио со поддршка за Долби Атмос.

Заклучоци

За ова нова статија на OnePlus 7T Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!