Италијански прирачник Oppo A9 2020: Преземете го во PDF

Италијански прирачник Oppo A9 2020: Преземете го во PDF

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете упатството Oppo A9 2020 на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за користење на Oppo A9 2020? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Oppo A9 2020 PDF

Денес зборуваме за Oppo A9 2020, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Oppo A9 2020 и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Италијански прирачник Oppo A9 2020

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го италијанскиот прирачник за Oppo A9 2020.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството Oppo A9 2020 на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник Oppo A9 2020 на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за Oppo A9 2020 PDF Преземање на италијански јазик

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Oppo A9 2020 како да ја вметнете СИМ-картичката?
 • Oppo A9 2020 како да се отстранат вибрациите на тастатурата?
 • Oppo A9 2020 како работи?
 • Прирачник за упатства за Oppo A9 2020
 • Време на полнење на Oppo A9 2020
 • Oppo A9 2020 како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • Oppo A9 2020 како да направите слика од екранот?
 • Oppo A9 2020 како да се искористи Како да го користите?
 • Oppo A9 2020 како да се одговори?
 • Oppo A9 2020 како да вметнете двојна СИМ?
 • Oppo A9 2020 како да се конфигурира?

и многу повеќе!

Накратко Oppo A9 2020

Уредот монтира 6,5-инчен екран со резолуција од 1600 x 720 пиксели, „капка“ изрез и 89% сооднос на екранот до каросерија, Qualcomm Snapdragon 655 окта-јадрен процесор кој работи со максимална фреквенција од 2 GHz, е Adreno 610 GPU, 4 GB LPDDR4X RAM меморија, 128 GB внатрешна меморија (може да се прошири преку микроSD до 256 GB), четирикратна задна камера од 48MP (f / 1.8) + 8MP (f / 2.25, широк агол 119 степени) + 2MP (f / 2,4) + 2MP (f / 2,4), предна камера од 16 MP (f / 2.0) e батерија 5000 mAh комплетна со поддршка за обратно полнење. Очигледно нема недостаток на целата поврзаност на случајот, од Wi-Fi 802.11ac до Bluetooth 5.0, минува низ NFC, за аудио приклучокот за слушалки и за USB Type-C портата.

OPPO A9 2020 веќе е достапен во Италија од избрани трговци на мало по цена од 249 евра (модел 4/128 GB). Боите што се на располагање се морско зелени и вселенски виолетови.

Заклучоци

За ова нов напис за Oppo A9 2020 Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!