Италијански прирачник Realme 6 Pro: Преземете го во PDF

Realme 6 Pro

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете упатството Realme 6 Pro на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за користење на Realme 6 Pro? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Realme 6 Pro PDF

Денес зборуваме за Realme 6 Pro, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Realme 6 Pro и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Прирачник за италијански Realme 6 Pro

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го прирачникот Realme 6 Pro на италијански јазик.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба прирачникот на италијански јазик на Realme 6 Pro, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник Realme 6 Pro на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за Realme 6 Pro PDF Преземање на италијански јазик

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Realme 6 Pro како да ја вметнете SIM-картичката?
 • Realme 6 Pro како да се отстранат вибрациите на тастатурата?
 • Како работи Realme 6 Pro?
 • Прирачник за упатства Realme 6 Pro
 • Време на полнење Realme 6 Pro
 • Realme 6 Pro како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • Realme 6 Pro како да направите слика од екранот?
 • Како да користам Realme 6 Pro? Како да го користите?
 • Realme 6 Pro како да одговорите?
 • Realme 6 Pro како да вметнете двојна СИМ?
 • Realme 6 Pro како да се конфигурира?

и многу повеќе!

Накратко Realme 6 Pro

По службеникот на Realme X50 Pro 5G, врв на опсегот во секој поглед, Realme лансира два нови уреди со кои се прикажани навистина лош хардвер и супер агресивни цени.

Двата уреди се Realme 6 и Realme 6 Pro и ќе излезе на пазарот во неколку варијанти што се карактеризираат со различни намалувања на RAM-от и внатрешна меморија. Ајде да ги видиме заедно карактеристиките и техничкиот лист.

Говорејќи за моделот УЈП, разликите со стандардното издание започнуваат веќе од дисплеј, што има две дупки за предната камера бидејќи сензорите за автопортретите се две: една главна 16MP и една 8MP, што наместо тоа се грижи за фотографирање со широк агол. Панелот е секогаш LCD FHD + резолуција со стапка на освежување од 90Hz, но дијагоналата оди од 6,5 на 6,6 инчи.

Срцето што чука на Realme 6 Pro е Процесор Qualcomm Snapdragon 720G, поддржано од 6/8 GB RAM и 64/128 GB внатрешно складирање.

Повторно, на одборот на терминалот при лансирањето ќе има Android 10 под кориснички интерфејс на Realme UI.

Автономијата на овој уред се потпира на истиот систем како и стандардното издание: батерија од 4300 mAh и 30W кабелски систем за брзо полнење.

Дури и фотографски сектор слично е, единствената разлика се однесува на фотоапаратот за оптичко зумирање: на Realme 6 Pro сензорот 2MP исчезнува во црно и бело, за да се направи простор за телефон со леќа 12MP. Сумирајќи, според тоа, овој паметен телефон поставува конфигурација на камера од овој вид: квад-кам групирани во вертикален елемент „семафор“, со главен сензор од 64MP криеше од леќи со широк агол од 8МП, но наместо сензорот 2MP (не многу корисен) за црно-бели портрети, има еден телефото од 12 пратеник.

Заклучоци

За ова нова статија за Realme 6 Pro Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!