Италијански прирачник Realme X2: Преземете го во PDF

Realme X2

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете упатството Realme X2 на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за употреба на Realme X2? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Realme X2 PDF

Денес зборуваме за Realme X2, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Realme X2 и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Италијански прирачник Realme X2

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го италијанскиот прирачник на Realme X2.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба италијанскиот прирачник на Realme X2, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник Realme X2 на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за Realme X2 PDF Преземање на италијански јазик

ВАЖНО: РЕАЛМАТА КОМПАНИЈА НЕ Е ДА ГО ПРАВИСУВАМ ДА РАБОТНИК ЗА СМАТРФОН ВО ИТАЛИЈАНСКИ ДОСТАВНИ.

УСПЕШНО ГО ПОДГОТВУВАМЕ САМО ЕДНАТА ВО АНГЛИСКИ, ПОДВИД НА СЛЕДНИОТ ЛИНК:

>>>>> ОВДЕ

АКО ДА ГО НАПРАВИМЕ ЕДЕН ВО ИТАЛИЈАН, ILLЕ Е ВЕ ВЕ ВЕ ВЕ ПОДНЕСУВАМЕ ВО АРТИКЛОТ, НЕ Е НАШАТА мана.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Realme X2 како да ја вметнете СИМ-картичката?
 • Realme X2 како да се отстранат вибрациите на тастатурата?
 • Како работи Realme X2?
 • Упатство за употреба Realme X2
 • Време на полнење Realme X2
 • Како се отклучува Realme X2? Како да го отклучите?
 • Realme X2 како да направите слика од екранот?
 • Како да користам Realme X2? Како да го користите?
 • Realme X2 како да се одговори?
 • Realme X2 како да вметнете двојна СИМ?
 • Realme X2 како да се конфигурира?

и многу повеќе!

Накратко Realme X2

Realme X2 е паметен телефон од среден опсег со екран Супер АМОЛЕД од 6,4 инчи (2340 × 1080 пиксели) и octa-core процесор Snapdragon 730G.

Хардверската опрема исто така вклучува 8 GB RAM меморија LPDDR4x e 128 GB складирање UFS 2.1, проширување со картички микроSD

Предната камера во изрез има резолуција од 32 мегапиксели.

За задната главна камера беше избран сензор за Samsung GW1 64 мегапиксели, комбинирано со леќа со отвор f / 1.8. Во внатрешноста на модулот наредени вертикално во горниот лев агол, има и камера со сензор од 8 мегапиксели и широкоаголни леќи (f / 2.25, 119 степени) и две камери 2 мегапиксели, еден за макро (4 сантиметри) и еден за режим на портрет.

Покрај тоа, останувајќи во фотографското поле, realme X2 нуди разни карактеристики на софтверот врз основа на поддршка за АИ: Препознавање на сцената на АИ, Засилување на хром, Супер ноќен пејзаж и Експертски режим.

Таму поврзаност е загарантирана со 802.11ac WiFi модули, Bluetooth 5.0, GPS, Galileo, NFC и LTE (двојна СИМ). Исто така, има и читач на отпечатоци од екранот, 3,5 милиметарски аудио приклучок и USB Type-C порт.

Батеријата од 4000 mAh поддржува технологија за полнење брзо полнење VOOC 4.0 од 30 вати.

Оперативниот систем е Пита со Android 9 со интерфејс ColorOS 6.

Заклучоци

За ова нова статија за Realme X2 Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!