Италијански прирачник Redmi Note 9S: Преземете го во PDF

Redmi Note 9S бои: ОВДЕ СЕ ДОСТАВНИ

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете упатството Redmi Note 9S на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за употреба на Redmi Note 9S? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Redmi Note 9S PDF

Денес зборуваме за Redmi Note 9S, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Redmi Note 9S и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Италијански прирачник Redmi Note 9S

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го италијанскиот прирачник Redmi Note 9S.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството Redmi Note 9S на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник на Redmi Note 9S на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за Redmi Note 9S PDF Преземање на италијански јазик

Прирачникот може да го најдете за овој паметен телефон ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Redmi Note 9S како да ја вметнете SIM-картичката?
 • Redmi Note 9S како да се отстранат вибрациите на тастатурата?
 • Redmi Note 9S како работи?
 • Упатство за употреба Redmi Note 9S
 • Време на полнење на Redmi Note 9S
 • Redmi Note 9S како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • Redmi Note 9S како да направите слика од екранот?
 • Redmi Note 9S како да го користите Како да го користите?
 • Redmi Note 9S како да се одговори?
 • Redmi Note 9S како да вметнете двојна СИМ?
 • Redmi Note 9S како да се конфигурира?

и многу повеќе!

Redmi Note 9S за кратко

На одборот наоѓаме а 6,67 дисплеј во FHD + резолуција и IPS технологија, заштитен со Горила стакло 5 во кој се наоѓа форумот за Предна камера од 16 мегапиксели.

Процесорот е новиот Snapdragon 720G со поддршка на Adreno 618 и оддел за меморија што смета 4/6 GB RAM и 64/128 GB внатрешна меморија со технологија UFS 2.1.

На задниот дел наоѓаме четириаголна камера што смета на:

 • Главниот сензор од 48 мегапиксели
 • Сензор со 8 мегапиксели за леќи со широк агол
 • Сензор 5 мегапиксели за макро леќи
 • Сензор 2 мегапиксели за пресметување на длабочината на полето

Задната камера на која можете да сметате останува висока поддршка за формат RAWзбогатен од Функција за боја во боја што ги поставува најдобрите параметри пред снимањето. Може да сметаат и главниот сензор и ултра широк агол Супер стабилизација, многу поефикасно од традиционалното електронско стабилизирање.

Уредот има димензии на 165,5 x 76,68 x 8,8 mm за тежина од 209 грама и нуди а P2i премачкување да се спротивстави на прскалната вода, корисно да се користи дури и кога врне дожд.

Секторот поврзаност се потпира на: недостасува двоен опсег WiFi, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, USB Type-C, FM радио, 3,5 милиметарски приклучок за слушалки и чип за NFC за плаќања. Таму батерија тоа е 5020 mAh и поддржува брзо полнење до 18W.

Исто така, забележително читач на отпечатоци, што е преместено во страничната рамка, интегрирано во копчето за ослободување на енергија.

Софтверот се заснова на MIUI 11 со Android 10.

Заклучоци

За ова нова статија за Redmi Note 9S Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!