Италијански прирачник Samsung Galaxy M20: Преземете го во PDF

Италијански прирачник Samsung Galaxy M20: Преземете го во PDF

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете прирачникот Samsung Galaxy M20 на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за употреба на Samsung Galaxy M20? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Samsung Galaxy M20 PDF

Денес зборуваме за Samsung Galaxy M20, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Samsung Galaxy M20 и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Samsung Galaxy M20 италијански прирачник

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го прирачникот Samsung Galaxy M20 на италијански јазик.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството Samsung Galaxy M20 на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник Samsung Galaxy M20 на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за Samsung Galaxy M20 PDF италијански превземања

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Samsung Galaxy M20 како да ја вметнете SIM-картичката?
 • Samsung Galaxy M20 како да се отстранат вибрациите на тастатурата?
 • Samsung Galaxy M20 како работи?
 • Упатство за употреба Samsung Galaxy M20
 • Време на полнење Samsung Galaxy M20
 • Samsung Galaxy M20 како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • Samsung Galaxy M20 како да направите слика од екранот?
 • Samsung Galaxy M20 како да го користите Како да го користите?
 • Samsung Galaxy M20 како да се одговори?
 • Samsung Galaxy M20 како да вметнете двојна СИМ?
 • Samsung Galaxy M20 како да се конфигурира?

и многу повеќе!

Samsung Galaxy M20 накусо

Samsung Galaxy M20 со внатрешна меморија од 64 GB е паметен телефон на изненадувања, достапни во Италија на а цена да викаш.

Тоа е првиот паметен телефон Samsung да бидат опремени со изрез капка во облик. Не го одвлекува вниманието на корисникот заради малата големина, напротив, добро го крие предна камера од 8 мегапиксели.

Екранот е извонреден приказ на бесконечност-V од 6,3 инчи со целосна HD + резолуција од 2340 x 1080 пиксели. Има рамка намалена на минимум, за нуркање што досега не било видено на уред со среден опсег од ваков вид.

Енергијата не ја дава само одличниот процесор Octa-Core Егзинос 7904, но исто така и со мудро управување со енергијата благодарение на одлична батерија од 5000 mAh Се испорачува Автономијата е рекордна и успева да го задржи телефонот активен во текот на денот, дури и кога е под стрес. Исто така со Полнач од типот C 15W вклучено во пакетот можете да го наполните уредот три пати побрзо.

Не се одрекува и од одделот за фотографии: од задната страна, всушност, има еден двојни камери 13 + 5 мегапиксели се комплетирани со ултра широк агол на леќи, за пошироки снимки.

Заклучоци

За ова нова статија за Samsung Galaxy M20 Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!