Италијански прирачник Samsung Galaxy M31: Преземете го во PDF

Samsung Galaxy M31 3

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете прирачникот Samsung Galaxy M31 на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за употреба на Samsung Galaxy M31? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Samsung Galaxy M31 PDF

Денес зборуваме за Samsung Galaxy M31, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Samsung Galaxy M31 и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Samsung Galaxy M31 италијански прирачник

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го прирачникот Samsung Galaxy M31 на италијански јазик.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството Samsung Galaxy M31 на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник Samsung Galaxy M31 на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за Samsung Galaxy M31 PDF италијански превземања

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Samsung Galaxy M31 како да ја вметнете SIM-картичката?
 • Samsung Galaxy M31 како да се отстранат вибрациите на тастатурата?
 • Samsung Galaxy M31 како работи?
 • Упатство за употреба Samsung Galaxy M31
 • Време на полнење Samsung Galaxy M31
 • Samsung Galaxy M31 како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • Samsung Galaxy M31 како да направите слика од екранот?
 • Samsung Galaxy M31 како да го користите Како да го користите?
 • Samsung Galaxy M31 како да се одговори?
 • Samsung Galaxy M31 како да вметнете двојна СИМ?
 • Samsung Galaxy M31 како да се конфигурира?

и многу повеќе!

Накратко Samsung Galaxy M31

Тоа е уред кој се фокусира целосно на вредност за пари, нудејќи лист со податоци од среден опсег и цена пониска од 300 евра.

Доаѓа со а 6,4-инчен супер AMOLED дисплеј вна Full HD + резолуција, која се крие a Чипсет Exynos 9611 придружени со 6 GB RAM и 64 GB на внатрешна меморија.

Издвојте на фотографски сектор Samsung Galaxy M31 со 64 мегапиксели f / 1.8 главен сензор, 8 мегапиксели широк агол (FOV 123 степени) и отвор f / 2.2, како и пар од 5 мегапикселни сензори: макро и сензор за длабочина.

За останатото, тука е споменатото батерија од 6000 mAh како протагонист, но и Android 10 со еден интерфејс UI 2.0 и збир на сензори и стандардна поврзаност за опсегот во кој припаѓа.

Заклучоци

За ова нова статија за Samsung Galaxy M31 Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!