Италијански прирачник Samsung Galaxy S10 Lite: Преземете го во PDF

Италијански прирачник Samsung Galaxy S10 Lite: Преземете го во PDF

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете прирачникот Samsung Galaxy S10 Lite на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за користење на Galaxy S10 Lite? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Samsung Galaxy S10 Lite PDF

Денес зборуваме за Samsung Galaxy S10 Lite, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Samsung Galaxy S10 Lite и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Samsung Galaxy S10 Lite италијански прирачник

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го прирачникот Samsung Galaxy S10 Lite на италијански јазик.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството Samsung Galaxy S10 Lite на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник Samsung Galaxy S10 Lite на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за Samsung Galaxy S10 Lite PDF италијански превземања

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Samsung Galaxy S10 Lite како да ја вметнете SIM-картичката?
 • Samsung Galaxy S10 Lite како да се отстрани вибрациите на тастатурата?
 • Samsung Galaxy S10 Lite како работи?
 • Прирачник за упатства за Samsung Galaxy S10 Lite
 • Време на полнење Samsung Galaxy S10 Lite
 • Samsung Galaxy S10 Lite како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • Samsung Galaxy S10 Lite како да направите слика од екранот?
 • Samsung Galaxy S10 Lite како да го користите Како да го користите?
 • Samsung Galaxy S10 Lite како да се одговори?
 • Samsung Galaxy S10 Lite како да вметнете двојна СИМ?
 • Samsung Galaxy S10 Lite како да се конфигурира?

и многу повеќе!

Samsung Galaxy S10 Lite на прв поглед

Во меѓувреме, да почнеме од екранот, панел од 6,7 инчи со FullHD + резолуција, т.е. 2400 x 1080 пиксели, со густина од 394 ppi и Infinity-O Display, т.е. со централна дупка слична на опсегот Note 10, така да се каже. Под него е интегриран сензор за препознавање на отпечатоци од прсти и предводник SoC, Qualcomm Snapdragon 855, изработено со процес на производство од 7 нанометри со процесор на окта-јадро од 2,8 GHz и процесорот Adreno 640 со 6 или 8 GB RAM меморија и 128 GB меморија внатрешно, во секој случај, може да се прошири преку microSD картички до максимум 1 TB.

На фотографски сектор е една од силните точки на Samsung Galaxy S10 Lite што може да смета на трокреветна задна камера со оптички стабилизиран главен сензор од 48 мегапиксели со отвор f / 2.0, со сензор со широк агол од 12 мегапиксели со отвор f / 2.2 и макро камера заедно 5 мегапикселна камера со отвор f / 2.4. Предната страна има 32 мегапикселна камера со отвор f / 2.2, во централната дупка, за да се гарантира квалитетно селфи.

За останатите, Samsung Galaxy S10 Lite има преграда сензори и поврзување стандард, со сè што ви треба, како што се 4G / VoLTE конекција, двоен опсег WiFi 802.11 ac, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, NFC, USB Type-C и разни сензори за осветленост, акцелерометар и така натаму.

Многумина ќе го ценат фактот дека има еден во S10 Lite рамен екран наместо заоблените, нејзините добро оптимизирани рамки и неговиот заден модул што вкуси многу за 2020 година. За остатокот, изградбата во стакло и алуминиум вообичаено е, да се покаже елеганција и рафинирање на паметен телефон што го носи само името Лајт. Од друга страна, скалата зборува јасно: 186 грама Тежина е димензии како beвер: висок 162,5 мм, широк 75,6 мм и дебел 8,1 мм.

Таму батеријаКонечно, тоа е 4500 mAh.

Заклучоци

За ова нова статија за Samsung Galaxy S10 Lite Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!