Италијански прирачник Samsung Galaxy S10e: Преземете го во PDF

Италијански прирачник Samsung Galaxy S10e: Преземете го во PDF

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете прирачникот Samsung Galaxy S10e на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за употреба на Samsung Galaxy S10e? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Samsung Galaxy S10e PDF

Денес зборуваме за Samsung Galaxy S10e, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Samsung Galaxy S10e и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Samsung Galaxy S10e италијански прирачник

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го прирачникот Samsung Galaxy S10e на италијански јазик.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството Samsung Galaxy S10e на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник Samsung Galaxy S10e на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за Samsung Galaxy S10e PDF италијански превземања

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Samsung Galaxy S10e како да ја вметнете SIM-картичката?
 • Samsung Galaxy S10e како да се отстрани вибрациите на тастатурата?
 • Samsung Galaxy S10e како работи?
 • Упатство за употреба Samsung Galaxy S10e
 • Време на полнење Samsung Galaxy S10e
 • Samsung Galaxy S10e како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • Samsung Galaxy S10e како да направите слика од екранот?
 • Samsung Galaxy S10e како да го користите Како да го користите?
 • Samsung Galaxy S10e како да се одговори?
 • Samsung Galaxy S10e како да вметнете двојна СИМ?
 • Samsung Galaxy S10e како да конфигурирате?

и многу повеќе!

Samsung Galaxy S10e за кратко

Galaxy S10e е идеален за оние кои сакаат компактен формат со рамен екран, но не сакаат да се откажат од врвните функции на опсегот. Оваа верзија има 5,8-инчен рамен дисплеј Динамичен AMOLED рамен дисплеј со FHD + резолуција и сооднос 19: 9.

Да се ​​премести Samsung Galaxy S10 е истиот Exynos 9820 окта-јадрен 8nm 64-битен процесор ограден од 6 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија што може да се прошири преку MicroSD до 512 GB. Ние наоѓаме батерија од 3,100 mAh интегрирана со поддршка за брзо полнење безжично полнење 2.0 и споделување на безжична енергија.

Фотографскиот сектор на Samsung Galaxy S10 се состои од двојна задна камера со 12 MP f1.5 / f2.4 + 12 MP f / 2.2 ултра широк агол. На горниот дел од дисплејот има дупка што ја содржи предната камера од 10 MP со отвор f / 1.9.

Заклучоци

За ова нова статија за Samsung Galaxy S10e Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!