Италијански прирачник Samsung Galaxy S20: Преземете го во PDF

Преземете ја камерата на Google (GCam) за Galaxy S20, S20 +, S20 Ultra

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете прирачникот Samsung Galaxy S20 на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за употреба на Samsung Galaxy S20? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Samsung Galaxy S20 PDF

Денес зборуваме за Samsung Galaxy S20, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Samsung Galaxy S20 и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Водичи

Податоци

Капакот

Различни

Samsung Galaxy S20 италијански прирачник

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземете го прирачникот Samsung Galaxy S20 на италијански јазик.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството Samsung Galaxy S20 на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник Samsung Galaxy S20 на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за Samsung Galaxy S20 PDF италијански превземања

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Samsung Galaxy S20 како да ја вметнете SIM-картичката?
 • Samsung Galaxy S20 како да се отстранат вибрациите на тастатурата?
 • Samsung Galaxy S20 како работи?
 • Упатство за употреба Samsung Galaxy S20
 • Време на полнење Samsung Galaxy S20
 • Samsung Galaxy S20 како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • Samsung Galaxy S20 како да направите слика од екранот?
 • Samsung Galaxy S20 како да го користите Како да го користите?
 • Samsung Galaxy S20 како да се одговори?
 • Samsung Galaxy S20 како да вметнете двојна СИМ?
 • Samsung Galaxy S20 како да се конфигурира?

и многу повеќе!

Samsung Galaxy S20 накусо

Samsung Galaxy S20 е новиот смартфон со врвен спектар од куќата на Јужна Кореја, помал модел во споредба со поголемите браќа Галакси С20 + и Галакси С20 Ултра.

Тоа е секако најдобриот производ за оние што пристигнуваат од Galaxy S10, бидејќи тежи само 163 грама. Samsung Galaxy S20, сепак, има малку потесен и подолг облик и интегрира прекрасен 6,2-инчен Infinity-O дисплеј со QHD + резолуција, заштитен од отпорниот Gorilla Glass 6.

Исто така, ја зголемува стапката на освежување, која достигнува 120 Hz, што значи дека имате поголема флуидност додека пребарувате на Интернет или во игри.

Школка е направена од стакло и метал, а моќноста складирана во внатрешноста се напојува со голема батерија од 4000 mAh.

Дизајнот на овој уред е навистина рафиниран, најдобро што можете да го побарате: пред него е цел екран, вие гледате само мала централна дупка што ја крие 10-мегапикселната селфи-камера.

На задната страна има правоаголник што ја затвора тројната камера, со сензор од 64 мегапиксели со 3х хибриден оптички зум за да се доближи до дејството, покрај главните 12 мегапиксели и ултра широк агол.

Вистинската револуција лежи во фактот дека е можно да се снимаат видеа со неверојатна резолуција, до 8K, или во 4K во режим HDR10 +. Додека снимате видео 8K, можете исто така да зачувате прекрасни 33 мегапикселни рамки, за да добиете снимка со висока резолуција, што можете да ја зголемите за да имате навистина извонредни слики.

Samsung Galaxy S20 во апчиња:

 • Многу моќен со најновата генерација процесор Exynos 990
 • Го има најдобриот екран на пазарот
 • Лесна, тенка и со одлична автономија
 • Сензор за отпечатоци интегриран во дисплејот

Заклучоци

За ова нова статија за Samsung Galaxy S20 Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!