Италијански прирачник Xiaomi Mi 9T: Преземете го во PDF

Xiaomi Mi 9T Amazon

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете упатството Xiaomi Mi 9T на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за употреба на Xiaomi Mi 9T? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Xiaomi Mi 9T PDF

Денес зборуваме за Xiaomi Mi 9T, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Xiaomi Mi 9T и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Италијански прирачник Xiaomi Mi 9T

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземање на прирачникот на италијански јазик на Xiaomi Mi 9T.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството Xiaomi Mi 9T на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник Xiaomi Mi 9T на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник Xiaomi Mi 9T PDF Преземање на италијански јазик

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Xiaomi Mi 9T како да ја вметнете SIM-картичката?
 • Xiaomi Mi 9T како да се отстрани вибрациите на тастатурата?
 • Xiaomi Mi 9T како работи?
 • Упатство за употреба Xiaomi Mi 9T
 • Време на полнење Xiaomi Mi 9T
 • Xiaomi Mi 9T како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • Xiaomi Mi 9T како да направите слика од екранот?
 • Xiaomi Mi 9T како да го користите Како да го користите?
 • Xiaomi Mi 9T како да се одговори?
 • Xiaomi Mi 9T како да вметнете двојна СИМ?
 • Xiaomi Mi 9T како да конфигурирате?

и многу повеќе!

Xiaomi Mi 9T за кратко

Xiaomi Mi 9T е опремен со окта-јадрен процесор Qualcomm Snapdragon 730 работи со максимална фреквенција од 2,2 GHz, опкружена со процесорот Adreno 618, 6/8 GB RAM и 64/128 / 256 GB внатрешна меморија.

Оперативниот систем е Android 9 Pie со прилагодување МИУИ, додека батеријата е од 4000 mAh со поддршка за брзо полнење од 18W. Безжично полнење.

Наместо тоа, дисплејот е 6,39 инчен AMOLED со резолуција FullHD + (2340 x 1080 пиксели) и pop-up камера од 20MP, додека трокреветна задна комора тоа е 48MP + 8MP + 13MP.

Нема недостаток на целата поврзаност на случајот, од Bluetooth 5.0 до портата USB Type-C преку аудио приклучок за слушалки и за NFC.

Презентирај а сензор за отпечатоци на екранот.

Боите што се достапни се Carbon Black, Flame Red и Glacier Blue.

Заклучоци

За ова нова статија за Xiaomi Mi 9T Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!