Италијански прирачник Xiaomi Mi A3: Преземете го во PDF

Италијански прирачник Xiaomi Mi A3: Преземете го во PDF

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете прирачникот Xiaomi Mi A3 на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за употреба на Xiaomi Mi A3? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за Xiaomi Mi A3 PDF

Денес зборуваме за Xiaomi Mi A3, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на Xiaomi Mi A3 и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Италијански прирачник Xiaomi Mi A3

Го кажав тоа, подолу го предлагам преземање на прирачникот на италијански јазик на Xiaomi Mi A3.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството Xiaomi Mi A3 на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник Xiaomi Mi A3 на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник Xiaomi Mi A3 PDF Превземи Италијански

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • Xiaomi Mi A3 како да ја вметнете SIM-картичката?
 • Xiaomi Mi A3 како да се отстрани вибрациите на тастатурата?
 • Xiaomi Mi A3 како работи?
 • Упатство за употреба Xiaomi Mi A3
 • Време на полнење Xiaomi Mi A3
 • Xiaomi Mi A3 како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • Xiaomi Mi A3 како да направите скриншот?
 • Xiaomi Mi A3 како да го користите Како да го користите?
 • Xiaomi Mi A3 како да се одговори?
 • Xiaomi Mi A3 како да вметнете двојна СИМ?
 • Xiaomi Mi A3 како да конфигурирате?

и многу повеќе!

Xiaomi Mi A3 накратко

Xiaomi Mi A3, како што сега сме навикнати од оваа серија, тоа е паметен телефон со среден дострел што сепак нуди неколку многу интересни карактеристики што го прават уникатен, како што е трокреветна задна камера и софтвер идентичен со Андроид берза.

Техничка опрема го става уредот целосно во средниот опсег, почнувајќи од дисплеј, што е единица АМОЛЕД 6,088 инчи дијагонала со HD + резолуција (720 x 1560 пиксели) со мала пад на врвот, со сооднос 19,5: 9, 2,5Д стакло со заоблени агли и заштита Корнинг горила стакло 5 и гама на бои NTSC 102,7%.

На сензорот за отпечатоци е интегриран под дисплејот.

Што се однесува до перформансите, новиот паметен телефон Android One на Xiaomi се потпира на процесорот Snapdragon 665 Qualcomm, со Kryo 260 окта-јадро процесорот до 2,0 GHz, Adreno 610 GPU и 11 nm процес на производство.

Осврнувајќи се на дарувањето на спомени, Mi A3 се предлага во два реда обединети со присуството на 4 GB RAM меморија, на кои им се придружуваат 64 или 128 GB внатрешна меморија UFS 2.1.

Ништо не недостасува страна за поврзување: имаме Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac двоен опсег, двојна СИМ, Bluetooth 5.0, 4G / LTE, GPS, GLONASS, инфрацрвена порта, FM радио, USB Type-C 2.0 порт и влез за 3,5 милиметарски аудио приклучок. Навистина, да ја кажам вистината, нешто недостасува: ние немаме NFC.

Страна на автономија, уредот нуди добра батерија 4.030 mAh со поддршка за брзо полнење на 18 вати (дури и ако полначот вклучен во продажниот пакет е стандарден 10 Watt).

Фотографскиот сектор секако претставува една од најголемите јаки страни на Xiaomi Mi A3. На задната страна има еден трокреветна камера во конфигурација 48 MP + 8 MP + 2 MP. Главната единица, 48 MP, има отвор од f / 1,79, 1,6 µm пиксели со Super Pixel 4-во-1 и PDAF; секундарниот 8 MP со отвор f / 2.2 е широк агол со видно поле 118 °, додека третата камера, 2 MP камера со отвор f / 2.4, се занимава со пресметка на длабочината на полето.

Не пропуштајте ја класичната поддршка на АИ за подобрување и оптимизирање на снимките (АИ портрети, откривање на сцена, АИ, ноќни и широки агли режими со корекција на нарушување).

Фронтално имаме 32 MP камера со отвор f / 2.0 и 1,6 микм пиксели со 4-во-1 супер пиксел, со функции како што се отклучување со препознавање на лице (2D), селфи за панорама, селфи за АИ и Откривање на сцената на АИ.

Од гледна точка на софтвер, Mi A3 пристигнува на пазарот со Android 9 Pie и тоа е паметен телефон Android One, што значи тоа оперативниот систем е практично верзија на берзата (со само неколку кориснички апликации Xiaomi), со ажурирања загарантирани најмалку 18 месеци.

Уредот измери вкупно 153,48 x 71,85 x 8,475 mm и тежи 173,8 g.

Заклучоци

За ова нова статија за Xiaomi Mi A3 Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!