И тука е изрез со рамка патентирана од Huawei

Напротив, Huawei Patent Notch

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Huawei го измислува изрез во рамката нанадвор за да понуди повеќе безграничен дизајн, но без да се откаже од „надворешните“ предни сензори

Huawei го патентира износот на bezel

Производителите ширум светот повеќе не знаат што да измислат за да понудат а дизајн без граници заврши, и чекајќи ги камери и доаѓаат различните сензори скриен под дисплејот еве го искористувањето до екстремното и личното решение.

Ако од изрез ги имаме видено сите бои со големи, мали решетки, а капка, до V, во аглите и повлечени камери и скролување и скокање тука Huawei го патентираше решетката на bezel, димензија повисока од дисплејот во форма на месечината што затоа би се испакна во делот над дисплејот како на сликите на почетокот на статијата.

Патентната позиција на Huawei е во bezel сите во сензори како камера, препознавање лице и многу повеќе оставете простор за 100% од екранот на предната страна. Убаво алтернативно решение за класичните квадратни решетки и не е многу убаво да се погледне, додека со ова решение би можеле да се добијат безграничен паметен телефон комплетна, но одрекувајќи се од убавината на дизајнот, бидејќи е прилично асиметрична по дизајнот.

Во моментот не се планира уред со ова решение, иако може да се објави порано во Кина, за да се види ефектот што го има на јавноста, затоа што ако естетски не е лош, ова тоа би ги надминало некои од проблемите предизвикани од неодамнешните механизми, како и моторизираните, кои се деликатни, сите решенија дизајнирани да ја сокријат и камуфлираат предната камера и некои сензори што не се на екранот.

И како гледате такво решение? Лично не ми се допаѓаат овие несиметрични решенија и со врвен опсег во форма на полу-месечина тоа ќе го направи телефонот да не биде најдобар во однос на дизајнот. Willе видиме дали Huawei ќе претстави уред со тој дизајн.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!