Каде да ги купите Samsung Galaxy Note 10 и Note 10 …

Каде да ги купите Samsung Galaxy Note 10 и Note 10 ...

Најмногу стил на смартфони е конечно достапен Очигледно дека сакаме да зборуваме за Samsung Galaxy Note 10, но оваа година е придружена со аголит тагу од плус споменувањето. Дали сакате да купите еден од овие паметни телефони по најдобра цена? Следете го упатството за да ја пронајдете најдобрата понуда во моментот!

Каде да ги купите Samsung Galaxy Note 10 и Note 10 повеќе со најдобра цена во 2019 година? еден

Новиот паметен телефон со познатиот С Пен не слета сам. Слика од опсегот на Galaxy S, опсегот Galaxy Note сега вклучува неколку модели, и два со поголема прецизност: класична и полесна верзија.

Молив, исто така, се подобри. Во прилог на мала промена во дизајнот, таа сега вклучува проширена функционалност на Bluetooth во споредба со претходникот. Bref, ако сакате да купите еден од двата модела на новиот high-end уред, вие сте на вистинското место!

Samsung Galaxy Note 10 повеќе

Samsung Galaxy Note 10 Plus има ист различен дизајн како неговиот мал брат. Всушност, тоа е прв пат паметен телефон да го става својот удар на прсти во средината на горниот дел од своето ниво. Тој има свој шарм, особено со деликатноста на неговите рабови, од кои две се криви на страните. Динамичката плоча АМОЛЕД е застарена на друго место 6,8 инчи за да ги израдува мултимедијалните содржини што јадат од сите видови. Покрај тоа, нејзиниот екран покажува дефиниција за Quad HD + 3.044 x 1.440 пиксели, против Full HD + во Note 10.

Не ги зголемува неговите димензии, исто така е поавтономен со батерија од 4.300 mAh. За останатите, го наоѓаме новиот сериозен чип Exynos 9825 на 7 nm, 12 GB RAM меморија (или 4 оди повеќе од Note 10) и сензорот ToF кој ја придружува тројката од 12 + 16 + 12 mgapixel. Исто така, се одликува со капацитет на складирање од 256 или 512 GB во зависност од моделот.

Или купете белешка 10 повеќе по најдобра цена?

Најдобрата зделка за Samsung Galaxy Note 10 Plus во моментов е Амазон, Cdiscount и Електро оддел, каде се дискутира за импулсот на паметниот телефон (покрај молив) 1 107 евра, или 2 евра (СИЦ!) помалку од нејзината оригинална цена.

Пронајдете Samsung Galaxy Note 10 Повеќе на Amazon Пронајдете го Samsung Galaxy Note 10 повеќе во Cdiscount Пронајдете повеќе за Samsung Galaxy Note 10 Повеќе за Електро Дп

Samsung Galaxy Note 10

Samsung Galaxy Note 10 е класичен модел, логично со технички лист со податоци затоа е намален. Започнува да биде покомпактно од верзијата Плус, дури и ако некој никогаш не помислил да ја користи оваа придавка за опсегот Забелешка на коренната ракавица. Но, всушност е случај, неговото дијагонално ниво од 6,3 инчи, неговата деликатес и скоро непостоечки рабови ја прават Note 10 многу пријатно за држење. Не е премногу мал, не премногу голем.

За останатите карактеристики, има батерија од 3.500 mAh (800 mAh помалку од Note 10 Plus), Exynos 9825 Paul SoC за 8 GB RAM меморија, троен 12 + 16 + 12 мегапикселен фотографски сензор (без сензор ToF) и капацитет на складирање од 128 GB. За разлика од неговиот колега, не е можно да се зголеми просторот со microSD картичка.

Или купете ја Белешката 10 по најдобра цена?

Најдобрата зделка за Samsung Galaxy Note 10 е исто така во Амазон, Cdiscount и Електро оддел, каде што се предложени 957 евра во овие 3 препродавачи, само повторно 2 евра помалку од првичната цена.

Пронајдете го Samsung Galaxy Note 10 на Amazon Пронајдете го Samsung Galaxy Note 10 во Cdiscount Пронајдете го Samsung Galaxy Note 10 во Електро Дп

За повеќе информации, слободно проверете го нашиот прирачник за Samsung Galaxy Note 10 и Note 10 Plus или погледнете го видеото подолу.

Врска на YouTubeSabonner FrAndroid

FrAndroid добри зделки

Не пропуштајте никаква добра понуда со нашиот нов билтен!

Погледнете го вашето поштенско сандаче, ќе слушнете за нас!

Најдете ни, исто така, на Твитер и Фејсбук

Тимот на FrAndroid ги избира најдобрите понуди на Интернет за вас. Икони врски Тие се здружени. Ова значи дека ако купите производ од оваа ставка, нема да платите повеќе, но трговецот ќе ни плати провизија. Ви благодарам