Кажете му збогум на филмовите на екранот Galaxy S10: Читателот не работи …

Кажете му збогум на филмовите на екранот Galaxy S10: Читателот не работи ...

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Новиот Galaxy S10 треба да биде алергичен на заштитните филмови на дисплејот бидејќи тие би се мешале со читачот на отпечатоци од прстите под дисплејот на новиот врв на опсегот кој е ултразвучен

Кажете му збогум на филмовите на екранот Galaxy S10: Читачот на отпечатоци не работи

На Заштитните филмови може да не го направат читателот на отпечатоци од Samsung Galaxy S10. Дали вестите кружат на мрежата во овие часови, каде неколку светски продуценти објавија видеа и фотографии од предните филмови со дупка за да го одморат прстот, причината? Со заштитен филм, читателот на отпечатоци не работи правилно.

Фотографии и видеа се појавија на мрежата што прикажуваат Галакси S10 со а дупка во филмот, точно во позиција на читач на отпечатоци, што ве потсетувам е од типот ултразвук, и не-оптички, и затоа за поголема прецизност и брзина на отклучување не треба пречки помеѓу читателот и прстот за да работи најдобро.

На дното на статијата ќе го најдете видеото што всушност покажува Галакси S10 со а дупка во калено стакло филм, каде што е сместен читателот за отпечатоци, само за да не се спречи неговото редовно функционирање. Забележете како проблемот е од суштинско значење кај подебелите стаклени филмови, додека со класичните не треба да создаваат проблеми.

Дали сте fondубители на филмовите? Јас не ги користев со години и овој „проблем“ претпоставувајќи дека е проблем, нема да престане да го набавува купувањето на овој супер уред наскоро да биде објавен.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!