Како автоматски да се ажурира SportsDevil за Kodi

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

iWillFolo е складиште за Kodi што ви овозможува автоматски да ја имате најновата верзија на најчесто користените додатоци. Всушност, многу корисни додатоци не се само ажурираат, како СпортДевил, и за да ги ажурирате, треба да ја преземете датотеката ZIP рачно, но со нашиот водич еднаш поставени и следете ги чекорите Додатоците на Kodi ќе се ажурираат автоматски.

Навистина едноставно додавајќи го складиштето iWillFolo, ќе можеме лесно да ги најдеме најдобрите Kodi гради и додатоци со илјадници претходно инсталирани и конфигурирани додатоци, теми и додатоци без нас да сториме ништо.

Прочитајте ги нашите сознанија

Значи од репо iWillFolo можете да инсталирате многу „жешки“ додатоци вклучувајќи го и реномираниот SportsDevil што ќе ви овозможи бесплатно да гледате фудбал и ова автоматски ќе се ажурира ако го инсталирате од ова складиште.

Како да се ажурира SportsDevil

слика на екранот002Одете во Управувачот со датотеки под Систем.

скриншот009

Кликнете на Додај извор.

скриншот010

Кликнете на и внесете го складиштето со внесување на адресата http://iwillfolo.com/iwf а во долниот дел внесете го името „IWF“И притиснете натаму добро.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593999617_138_Како-автоматски-да-се-ажурира-SportsDevil-за-Kodi.png

Сега влези Систем -> Додатоци -> Инсталирајте од поштенска датотека -> iwf и изберете го складиштето на складиште.iWillFolo.xbmc.zip.

Сега оди горе Инсталирајте од складиштето / додатоци на iWillFolo и побарајте ја датотеката SportsDevil и инсталирајте ја. Сега ќе бидете известени секогаш кога SportsDevil ќе се ажурира автоматски.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!