Како брзо да конвертирате кое било видео во MP4 со WinX HD Video …

KV-датотеките се мултимедијални формати на контејнери кои можат да вклучуваат видео, аудио или преводи во единечна датотека. Интеграција може да се направи дури и кога елементите користат различни типови кодирање. Затоа, може да имате MKV-датотека што содржи AAC аудио и H.264 видео. Но, MKV, исто така, доаѓа со одредени својствени дупки како што се компатибилност во форматот, пуштена репродукција, аудио / видео надвор од синхронизација, пад на рамки, снимање на MKV, замрзнување на VLC и многу повеќе. Со оглед на овие работи, секогаш се препорачува претворете го MKV во MP4 Формат.

MPEG-4 Дел 14 или MP4, исто така, може да се опише како контејнер формат што може да комбинира различни дигитални потоци во една датотека. Конвертирањето на датотеки во формат MP4 помага да се игра исто на разни уреди и токму тука WinX HD Video Converter Deluxe може да ви помогне.

Како брзо да конвертирате кое било видео во MP4 со WinX HD Video Converter Deluxe? еден

Зошто WinX HD Video Converter Deluxe?

Ова Конвертор на MKV во MP4 Помага транспарентно во конвертирање, сечење, промена на големината и преземање видеа. Можете да извршите целосна контрола врз датотеките со резолуција на HD, SD и 4K за да го отклучите целосниот потенцијал. Ајде да ги разгледаме некои од неговите одлични карактеристики што го прават омилен кај ентузијастите за видео уредување ширум светот:

 • Повеќе од 370 аудио и видео кодеци отвораат повеќе опции во однос на конвертирање на 1080p HD / 4K видеа во формат МКВ во МТС, АП4, АВИ или АВЧД-датотеки.
 • Вграденото забрзување на хардверот на ниво3 носи брза брзина во реално време од 47x, покрај тоа што ја одржува контролата на температурата на процесорот, додека нуди непречена конверзија на видео.
 • Ексклузивниот процес на транскрипција на видео обезбедува сооднос на компресија од над 90% за да можете без проблем да ги промените големи видео потоци.
 • Нејзиниот онлајн преземач на видео помага во преземањето на аудио и видео-датотеки со највисок квалитет од Yahoo, YouTube, DailyMotion, Facebook, Vevo, Vimeo и SoundCloud и многу повеќе за само неколку секунди. Потоа можете да ги конвертирате истите во MPEG, AVI, MOV, WMV и слични формати за создавање ДВД, дополнително уредување или офлајн репродукција.
 • Можете да го користите уредникот на вашиот десктоп видео за да ги отстраните црните граници, да ги исечете видео клиповите, да комбинирате повеќе видео-датотеки и многу повеќе. Неправилните податоци автоматски се решаваат со ова слободен конвертор на видео Да се ​​обезбеди непречен процес на конверзија на видео.
 • Излезното видео станува појасно како резултат на намалување на бучавата, прилагодување на дефиницијата и оптимизација на квалитетот на сликата, благодарение на технологијата за автоматско копирање и моторот за разградување. На овој начин, можно е да се намали датотеката со висока стапка на бит и резолуција, без да се направи компромис во однос на квалитетот.
 • Само неколку секунди е да создадете слајд шоу со вашите омилени рамки во форматите PNG, JPG и BMP. Подвижните слајдови може да бидат поставени преку Интернет или директно да се споделуваат со пријателите користејќи го нивниот креатор на слајдшоу за фотографии.

Како да конвертирате MKV во MP4 со WinX HD Video Converter Deluxe

Ако ти (4K HEVC) МКВ-датотеките не се репродуцираат во WindowsТогаш можете да сметате на WinX HD Video Converter Deluxe софтвер за конвертирање на проблематични MKV видеа во MP4 формат, без никаков проблем и тоа исто така, без кршење на пот. Тој е компатибилен со голем број на нови уреди, како Google Pixel, iPhone 7 и многу други кои отвораат поголеми можности пред овој МП4-конвертер. Висококвалитетниот мотор што работи на задниот дел од овој софтвер помага да се оптимизираат и аудио и квалитетот на сликата за да се добие супериорна конверзија на видео следејќи ги чекорите подолу:

Како брзо да конвертирате кое било видео во MP4 со WinX HD Video Converter Deluxe? 2

 • Главно, ќе мора да отворите WinX HD Video Converter Deluxe и да кликнете на копчето “+ Видео” што се појавува на горниот лев агол на екранот. Сега ќе мора да се движите во папката што содржи изворно видео и да изберете една или повеќе датотеки според вашите преференци. Откако ќе ја прегледавте датотеката / датотеките, треба да кликнете на Отвори и ова ќе го вчита видеото во вашиот интерфејс.
 • Во следниот чекор, мора да кликнете на „Општи профили“ и да изберете „Видео MP4“ како формат на дестинација. На крајот на краиштата, мора да кликнете на ОК за да продолжите со реализацијата. Од суштинско значење е да се напомене дека стандардното видео MP4 е кодирано со AAC аудио и видео кодек H.264. Може да се одлучите за кодек MPEG4 / MP3 и AVC со вашата MP4-датотека со избирање на тоа во општо видео за компјутер.
 • WinX HD Video Converter Deluxe доаѓа со неколку напредни опции. Можете да исечете / исечете видеа, да додавате преводи, да прилагодувате разни аудио и видео параметри, итн. Откако ќе завршите со тоа, треба да кликнете на “Run” за да продолжите со процесот на конверзија на видео. Исто така, можете да задржите јазиче од целиот процес на пренесување од скокачкиот дијалог.

заклучок

Овој супер брз видео конвертор поддржува практично репродукција на мобилни уреди iPhone, TV, компјутер, iPad и Android. Значи, ако барате совршена комбинација на квалитет од светска класа и целосна флексибилност, тогаш WinX HD Video Converter Deluxe Deluxe сигурно може да ви послужи многу добро.

Како брзо да конвертирате кое било видео во MP4 со WinX HD Video Converter Deluxe? 3

 • Како брзо да конвертирате кое било видео во MP4 со WinX HD Video Converter Deluxe? – 22 јули 2019 година.
 • 15-те најдобри игри со Monster Truck (Android / iPhone) 2019 година – 22 јули 2019 година.
 • 15-те најдобри игри за боење во боја (Android / iPhone) 2019 година – 22 јули 2019 година.
 • 15-те најдобри игри со музички ритам (Android / iPhone) 2019 година – 20 јули 2019 година.
 • Топ 15 најдобри игри за пијано (Android / iPhone) 2019 година – 18 јули 2019 година.
 • Топ 15 најдобри игри во шах (Android / iPhone) 2019 година – 18 јули 2019 година.
 • ACMarket APK е најдобрата продавница за апликации со Android на која можете да верувате слепо – 18 јули 2019 година.
 • Топ 15 најдобри игри со тули (Android / iPhone) 2019 година – 16 јули 2019 година.
 • Врвни ажурирања на Инстаграм – Сè што треба да знаете во 2019 година – 16 јули 2019 година.
 • Топ 20 бесплатни веб-страници за во живо во живо во август 2019 година – 15 јули 2019 година.

Погледнете ги сите натписи