Како веднаш да ја добиете продавницата на Google Play Неро (Темен режим) | Преземете АПК

Црната (темна режим) на Google Play Store

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Темен режим и црна тема на Google Play Store: преземете ја АПК за да ја добиете веднаш. Како да ја активирате црната тема во продавницата на Google Play на сите Android

АПК на Црна (Темен режим) на Google Play Store

По објавувањето исклучиво за Андроид 10, долго трае Гугл започна да ја објавува црната тема за Google Play Store исто така и за сите паметни телефони ажурирани до Android 8 и Android 9.

Ажурирањето ќе пристигне мирно за сите корисници, но преку датотеката АПК што ви ја даваме подолу, можете да го вклучите Темниот режим на Google Play Store во еден момент.

затоа, сакате веднаш да ја активирате црната тема на Google Play Store? Еве како да го направите тоа!

Преземи АПК Преземи продавница на Google Play

  • Преземете ја оваа датотека: Продавница на Google Play 16.9.10 | Преземање на Gdrive | Огледало во кутија | APKMirror
  • Инсталирајте ја со кликнување на датотеката што се појавува во паѓачкото известување
  • Кога го прашале ажурирај, потврди и продолжи
  • Уживајте во црната продавница на Google Play (Темен режим) на вашиот паметен телефон или таблет Android

Црната тема на Google Play Store ќе се активира автоматски кога одите за да го активирате ноќниот режим или на друг начин црната тема на ниво на оперативен систем на вашиот паметен телефон.

Што се менува со „Темен режим“ за продавницата на Google Play?

Како што можете да видите од сликите на почетокот на статијата, темниот режим се протега на секој дел од корисничкиот интерфејс (од скокачкото мени, за да стигнете до екраните што содржат апликации, игри, филмови и книги).

СЕ бенефиции се оние кои сега се познати поврзани со воведувањето на оваа експедитивност: од една страна, помалку напрегање на очите, особено во текот на ноќта, од друга страна, намалување на потрошувачката на паметни телефони кои интегрираат AMOLED екран.

Инстаграм исто така има темн режим за Android

Пред да заклучам, ве потсетувам дека и пред неколку дена Instagram за Android ја започна црната тема за секого. Еве како да го активирате: Како да ставите црн Инстаграм на Android

Сега само чекаме темниот режим да пристигне и на WhatsApp.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!