Како ги бришете сите фотографии на iPhone за да го ослободите вашиот внатрешен простор за складирање? Чекор по чекор водич

Internet Paso a Paso

Apple Ова ни дава можност да имаме еден од најпаметните мобилни уреди денес во наши раце. Неговата функција е многу напредна и со нив можеме да правиме задачи што не можеме да ги правиме со други компјутерски алатки.

Една од работите што најмногу го карактеризира iPhone е нејзината меморија, иако е точно дека тие ни нудат одлична количина на складирање, тоа е ограничено. Тоа е, не можеме да го прошириме капацитетот на складирање со кој било вид диск на отворено.

Willе ви претставиме подолу зошто треба да ги избришете фотографиите што сте ги зачувале на вашиот iOS, ние исто така ќе ви ги покажеме сите чекори на кои мора да следите можат ефикасно да ги избришат зачуваните слики, во детали за секоја од достапните алатки. Со овој напис ќе станете експерт за ракување со фотографии и видеа зачувани на мобилните телефони на iPhone.

Зошто треба да ги избришам сите фотографии зачувани на мојот iOS уред?

Нашите уреди за iPhone доаѓаат со ограничен капацитет на меморија, во зависност од моделот капацитет на складирање помеѓу 16 GB до 256 GB.

Ако почнеме да го вчитуваме нашето складирање со фотографии или слики, ќе започнеме има проблеми со апликации за кои е потребно големина складирањето е важно за ефикасно работење.

Перформансите на нашиот процесор за iPhone уреди се пресметуваат за да работат со капацитетот на дискот што го има, но се препорачува нашите уреди да не бидат секогаш полни така зголемете ја брзината на работа.

Епл исто така ни нуди има можност да ги зачува нашите фотографии на iCloud со ограничување од 5 GB, па често нема потреба да ги чувате на нашите мобилни телефони кои имаат алтернативи со добар квалитет на дофат на раката.

Нашиот iPhone е еден од најбезбедните телефони на располагање, но ако го изгубиме, ќе бидеме потивоени ако чуваме фотографии во iCloud и тие не се во рацете на насилниците.

Чекори за бришење на сите слики зачувани на вашиот iPhone лесно и брзо

Откако ќе ја разбереме причината за бришење или бришење фотографии на нашиот iPhone, Треба да ги објасниме сите чекори што мора да ги преземеме да можеме да го сториме тоа на вистински начин, без да допираме датотеки што се вредни спомени што не сакаме да ги избришеме.

Youе ве запознаме наскоро четири различни алатки за бришење слики на вистински начин.

Од галеријата на уреди

Ако сакаме да ги избришеме фотографиите еден по еден од нашата галерија на уреди, ќе го направиме ова упатство:

 • Одиме во „Мени“ нашиот мобилен уред
 • Ја одбравме апликацијата „Фото“
 • Изберете го албумот каде се наоѓаат фотографиите што сакате да ги избришете
 • Можеме да избереме «Скролувања» или “Неодамна додадени” според верзијата на нашиот мобилен оперативен систем
 • Ние кликнуваме на секоја фотографија што сакаме да ја избришеме
 • Следно, ние избираме «Ѓубре», можеме да го направиме и со лизгање на прстот директно кон оваа икона

Не заборавајте дека фотографиите не се избришани, тие остануваат само во ѓубре, ако сакаме да ги избришеме, мора да ги вметнеме и потоа трајно да ги избришеме фотографиите.

Ако сакаме директно да го избришеме целиот албум, мора да ги преземеме овие чекори:

 • Се упативме кон „Мени“
 • Избираме „Фото“
 • Следно, го избираме албумот што сакаме да го избришеме со притискање на прстот
 • Како бришење фотографија, можеме да ја повлечеме со прстот до ѓубрето, или откако ќе се избере албумот, ќе кликнеме на ѓубрето.

Со тешко ресетирање

Знам направи силно ресетирање на уредот iPhone кога престана да работи правилно или сакаме да направиме длабоко чистење.

За да се направи тешко ресетирање, мора да го присилиме телефонот да се врати назад преку различни комбинации на копчиња.

Следно, го детализиравме секој чекор:

 • Продолжуваме да го притискаме копчето за да го вклучиме или исклучиме уредот, кој се наоѓа десно од нашиот iPhone.
 • Во истото движење ќе го притиснеме и ќе го ослободиме копчето за јачина на звук до копчето за намалување на јачината на звукот. Овие две команди не можат да се најдат од левата страна на нашиот iPhone.
 • Сега ќе го видиме логото на Apple и ќе знаеме дека сите апликации се присилно затворени и оставени со фабрички податоци.

Од iTunes

Од iTunes чекори за да ги избришете сите слики зачувани на вашиот iPhone лесно и брзо

Можеме да ги избришеме фотографиите преку iTunes на нашиот Mac. За да го направите ова, ние ќе ги поврземе нашите мобилни уреди на Mac со кабелот што доаѓа со телефонот.

Следно, ќе ги преземеме следниве чекори:

 • Внесете го нашиот код на iPhone
 • Избираме мобилен телефон кога се појавува на iPhone преку иконата на уредот во горниот лев агол
 • Избираме “Апликација”
 • Ние кликнуваме „Фото“
 • Ние притискаме „Верувај“ ако не Мек од нашата верба дека работиме заедно
 • Следно, ја избираме фотографијата што сакаме да ја избришеме
 • Ние кликнуваме на ѓубрето
 • Потоа го испразнивме ѓубрето

Со надворешна апликација

“UPDATED ✅ Дали сакате да ги избришете сите фотографии што сте ги зачувале на вашиот мобилен телефон на iPhone? ⭐ ВЕЕ ТУКА ⭐ и откријте како да го направите тоа – Едноставно и Брзо ✅”

Со надворешна апликација. Чекори за бришење на сите слики зачувани на вашиот iPhone лесно и брзо

За да избришеме фотографии преку апликација од трети страни, ние ќе ја инсталираме „Слики на Близнаци“ од продавницата на Apple.

Откако не ја отвориме апликацијата на нашиот мобилен уред, ќе го водиме овој водич:

 • Избравме албум за фотографии што сакаме да го анализираме
 • Во тоа време, апликацијата автоматски сугерира слики што можеме да ги избришеме, засновани на замаглување или надвор од критериуми на рамки, како и заматени фотографии.
 • Ние прифаќаме или бришеме што сметаме дека не е во ред

Со надворешна апликација. Чекори за бришење на сите слики зачувани на вашиот iPhone лесно и брзо

Список на најдобри апликации за бришење на непотребни фотографии и датотеки на мојот iPhone или iPad

Ние сакаме да ја понудиме најдобрата апликација што можете да ја најдете во официјалната продавница за апликации на Apple за да можете да ги избришете сите фотографии и датотеки што не ги користиме на нашиот iOS.

Следно ги раздвојуваме сите:

Чистач на фотографии – организатор на албуми

Апликацијата кога е инсталирана на нашиот iPhone станува моќна алатка за нас исчистете и договорете фотографии и видеото пронајден на нашиот уред

Меѓу најзначајните карактеристики, можеме да дадеме имиња што автоматски ги компресираат фотографиите, анализираат и чистат според нашите упатства.

Фото управување со про 5

Оваа апликација е целосно решение за сите фотографии и видеа што сме ги инсталирале на нашиот iPhone, доколку сакаме да ја организираме и да ги елиминираме оние што не ни служат.

За анализа на различни слики со форматот JPG, GIF, MP4, меѓу другите.

Преземањето на субверзијата потекнува 3,49 €, и не можеме да го најдеме само во App Store за iOS уреди.

Слај Про

Ова е наједноставниот начин да се ослободите исто така управувајте со фотографии од нашиот iPhone. Преземањето е бесплатно и кога имаме ролна полна со фотографии, можеме да ги избришеме на многу едноставен начин само со лизгање на прстот.

Скриено

Ако ни треба е управувајте со фотографии за да можете да ги избришете од нашите ролни, поврзете ја нашата апликација може да ја направи оваа акција преку многу едноставни чекори. Можеме да извршиме анализа автоматски преку апликацијата и таа ќе ни понуди можност да ја елиминираме според нашите критериуми.

За да уживаме во оваа апликација, мора да платиме 1,99 €.

Отстрани господар за ролна на камера

Благодарение на пристапот што оваа апликација го има на сите наши фотографии на нашиот iPhone, можеме да го избришеме со движење на прстот.

Исто така, обезбедува Неограничена навигација и во премиум верзијата Нема реклами и брзината на анализата е многу побрза.

Ако имате прашања, оставете ги во коментарите, ние ќе ви одговориме што е можно поскоро, и дефинитивно ќе биде многу корисно за повеќе членови на заедницата. Ви благодарам! ????