Како да ги блокирате сите дојдовни повици

como bloquear llamadas

Многу пати не се чувствуваме како да ги примаме овие вознемирувачки повици од несакани луѓе или сме уморни од банката да не повикува да правиме промоции што не интересираат. Или можеби сте на одмор и едноставно не сакате вашиот шеф да ве повика. Други пати откриваме дека нашиот мобилен телефон е преплавен со повици од измами или спам броеви, што може да претставува закана за нашата приватност, бидејќи целта на овие броеви е да украдат лични податоци или да се претплатите на СМС-порака без нашата согласност.

Вие само би можеле да ги игнорирате овие видови повици и да не одговорите на нив, но сепак ќе ги примате цел ден и ќе завршите како да се хранат во секој случај. Сега дали знаевте дека постојат различни методи и апликации за блокирање на повици од Android или iOS?

Значи, ако се прашувате како да блокирате телефонски број (или привремено или засекогаш), ние во Stepwise.online направивме мал избор на блокатори и апликации за да избегнеме досаден број на нашите телефони. Getе добиете мир на умот и ќе заштедите повеќе од кавга. Внимавај!

како да блокирате повици

Како да ги блокирате повиците на андроид

Преземањето на апликација од трети страни е еден од најефикасните методи за блокирање повици на оперативниот систем Андроид. Иако не работи на сите уреди (во зависност од верзијата на оперативниот систем), овој метод е сè уште најдобрата опција ако сè уште имате Android 5.0 или претходно инсталиран. Ве оставаме со најдобри моменти!

Бесплатна црна листа на блокатори на повици

Блокатор за бесплатни повици

NQ Mobile Security е компанија која стои зад оваа фантастична апликација. Таа е една од најефикасните бесплатни апликации за блокирање на пораки и повици на пазарот со Android. Две од нејзините главни предности се малку простор што зазема и мала употреба на меморија што ја троши. Совршено е!

Меѓу главните карактеристики се, секако, за да се избегнат дојдовниот повик и пораките на броевите што ги избираме. Значи, ни овозможува да создадеме црна листа со несакани броеви, како и бела листа со броеви што секогаш сакате да ги добиете. Исто така, ни овозможува да откриеме телефонски спам и да го запреме заради сопствена безбедност.

Известувањата доаѓаат по несреќата и имаат различни јазици.

Јавете се на црната листа

Како да ги блокирате сите дојдовни повици 1

Повици Црната листа е една од оние апликации за блокирање на повици со Android што не можете да ја пропуштите. Оваа апликација е одговорна не само за затајување, туку и за автоматско елиминирање на СМС-пораките преку црната листа. Неговата работа е многу слична со претходната, таа е исто толку едноставна, зафаќа многу малку и исто така троши мала употреба на меморија. Затоа изберете го оној што најмногу ви се допаѓа по интерфејс!

Апликацијата ви дозволува да откажете директно од пораката или да се јавите или да додадете број природно. Ако некој од овие броеви ви се јави или ви испрати порака, нема ни да знаете, не дозволувајте повеќе да ве мачи!

Овозможува снимање со префикс или непознат / скриен број, како и сите дојдовни. Можете да управувате со вашите несакани контакти со еден клик.

Блокатор за повици

блок повици на андроид

Оваа апликација за ограничување на повиците со Android е една од најкомплетните од областа на блокирање на повици и пораки. Бесплатно е и без рекламирање.

Со еден допир на прстот може да избегне да бидат повикани, СМС или ММС, и никој друг не може да ве мачи. Тој е многу ефикасен и можете да ги управувате вашите брави на потполно приватен начин, бидејќи апликацијата ви овозможува да ја заштитите со лозинка.

Без блокатор за повици е еден од најдобрите начини да испраќате броеви директно во говорна пошта или да висат. Ви овозможува да креирате црна листа на несакани броеви, како и список со списоци со посакувани броеви.

Исто така, зафаќа многу малку на телефон и е компатибилен со верзии на Android 1,6 до 4,0 и погоре.

Како да блокирате број на Android (без апликации)

Во случај на оние корисници кои имаат уред со Android 6.0 или понова, апликациите споменати во претходниот дел нема да работат. Како и да е, ова не мора да значи дека новиот Андроид не може да избегне повторување на повиците, туку тоа самиот оперативен систем ќе ни овозможи да ги блокираме на многу едноставен и брз начин, обично од дневникот за повици.

Сепак, постапката може да варира значително во зависност од производителот на SmartPhone. Ова се чекорите што треба да се следат во секоја од најпродаваните брендови на пазарот:

На Samsung

 1. Пристапете до апликацијата за телефони со Android.
 2. Откако ќе влезете внатре, кликнете на иконата на трите точки лоцирани во горниот десен агол на екранот.
 3. Ова ќе отвори паѓачкото мени со различни опции. Изберете конфигурација.
 4. Кога ќе ги отворите поставките за повик, опција наречени блок-броеви треба да се појави Притиснете за да продолжите.
 5. Тогаш треба внесете го бројот што ќе биде блокиран. Копирајте го цело време без празни места. Ако бројот е еден од вашите контакти, кликнете на иконата десно од полето.
 6. Ако сакате, можете исто така да ги ограничите повиците со скриен број со активирање на Непозната опција за блокирање повик.
 7. И ние го имаме! Додадените броеви веќе нема да можат да остваруваат повици отсега.

На хуавеи

 1. Оди на телефон и внатре кликнете на табот Повици на иконата на трите точки што се наоѓаат десно од копчето за повик.
 2. Од паѓачкото мени што се појавува, изберете Филтер за вознемирување.
 3. Потоа прозорец список на блок за повици Willе се отвори таму каде што ќе видите копче за поставки, кое се наоѓа во горниот десен агол на екранот. Кликнете за да продолжите.
 4. Откако ќе ги ставите поставките, ќе видите црна листа со броеви. За да блокирате број, притиснете го копчето + на долниот дел од екранот. Можете да го внесете бројот, да го додадете од контакти или од дневникот за повици или пораки.
 5. Сите подготвени. Отсега, сите додадени броеви веќе нема да можат да ве повикуваат.

На мобилните телефони на Google Nexus и Pixel

 1. Од телефонската апликација, допрете го менито со три точки во горниот десен агол.
 2. Од паѓачкото мени, изберете Поставки.
 3. Сега кликнете на Блок повик, потоа кликнете на Add Number. Можете директно да ја напишете или копирате.
 4. Потврдете и ќе имате блокиран бројот. Лесно е!

На xiaomi

 1. За да започнете со процесот на блокирање на повиците, морате внесете ја безбедносната апликација на вашиот Xiaomi мобилен телефон.
 2. Кога ќе влезете, движете се надолу за да го пронајдете делот за списоци на блокови. Притиснете за да пристапите до него.
 3. Откако ќе влезете внатре, одете до опциите на списокот со блокови и допрете го Измени.
 4. Конечно, сè што треба да направите е внесете го бројот што сакате да го блокирате и прифатите.
 • Ако имате повеќе прашања за Како да ги блокирате повиците на Андроид што можете погледнете ја оваа статија