Како да ги испробате EMUI 10 и Android 10 Beta на Huawei P30 или P30 Pro

Како да го пробате Android 10 Beta на Huawei P30 или P30 Pro

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали сакате да го пробате Android 10 Beta на Huawei P30 или P30 Pro сега? Еве го упатството за преземање и инсталирање на EMUI 10 и Android 10 Beta на Huawei P30 или P30 Pro

Android 10 Beta Huawei P30 и P30 Pro

Доаѓаат големи вести за сите сопственици на Смартфони Huawei P30 и P30 Pro. Од денес е можно да се испроба и во Италија бета верзија на новиот оперативен систем Андроид 10!

Како да се направи? Ајде да дознаеме заедно подолу.

Станете Android 10 Бета Тестер за Huawei P30 и P30 Pro

Ако не можете да чекате да пробате Андроид 10 со новата ЕМУИ 10 и имаш паметен телефон Huawei P30 или Huawei P30 Pro, време е да се премести: бета-регистрациите се отворени и тие се достапни на сите само 1000 места за италијански корисници.

Ако сакаш приклучете се во бета програма со вашите Huawei P30 или P30 Pro, мора само:

  • следете ја оваа врска
  • преземете ја апликацијата Бета-тест
  • следете ги упатствата на екранот

Имајте на ум дека, како бета фирмвер, тие не се погодни за оние на кои им е потребна најголема можна стабилност.

Што е ново во Android 10 Beta Huawei P30 или P30 Pro

Еве видео кое ќе ви овозможи да ги цениме и откриете сите промени направени со ова ажурирање на системот за P30 и P30 Pro.

Бевте во можност да се приклучите на Android 10 Бета тестер Huawei P30 и P30 Pro? Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!