Како да ги конвертирате видеата на YouTube во MP3 или MP4

Convertidor flvto

Апликацијата YouTube има многу алатки и, всушност, во Stepwise.online веќе разговаравме пред тоа за работи што можеме да ги направиме со други дополнителни апликации и некои трикови, како што се Кои се најдобрите апликации за преземање музика бесплатно? Youtube?

Сепак, има уште многу апликации и веб-страници кои ни помагаат да ја искористиме оваа фантастична видео и социјална платформа во исто време. Ајде да погледнеме во некои од најинтересните, фокусирајќи се денес на „ Како да конвертирате видеа на YouTube во MP3 или MP4

На Stepwise.online не сме одговорни за кршење на правата и законите од интелектуална сопственост во вашата земја. Под никакви околности не промовираме незаконска употреба на вакви апликации или музичко пиратство, но целта на објавувањето е само информативна.

Како да ги конвертирате видеата на YouTube во MP3 или MP4 1

ClipConverter е еден од најпознатите ветерани и тврдоглави видео-конвертори на YouTube. И, ако барате бесплатна, бесплатна реклама услуга која работи како на вашиот компјутер, така и на SmartPhone.

Неговото работење е неверојатно интуитивно.. Само залепете ја врската YT, изберете формат на конверзија на аудио (MP3, M4A, AAC) или видео (MP4, 3GP, AVI, MOV) и притиснете го копчето “Преземи”. За неколку минути ќе ја претворите датотеката во меморија на вашиот мобилен уред или компјутер.

Единствениот недостаток на ClipConverter е дека квалитетот на звукот е максимум 128 kpbs. Помало зло ако ја земеме предвид неговата едноставност и голема разноврсност, бидејќи освен YT, можеме да ги конвертираме и датотеките поставени од нашиот SmartPhone или други страници како што е Видео. Препорачливо.

Flvto Converter – Трансформирајте ги видеата на YouTube во музика со висок квалитет

Flvto конвертор

Ако барате бесплатен и неограничен конвертор на YouTube, Flvto е одлична алатка Ова ќе ви овозможи да преземате и конвертирате видеа на YouTube во повеќе аудио и видео формати: mp3, mp4, avi, wav, acc, wmv, avi и wma.

И како работи Флвто?

 • Првото нешто што треба да направите е пристап до веб-страницата https://www.ytbconverter.com/en/flvto-converter
 • Needе треба да ја копирате URL-то на видеото и да ја залепите во полето “Врска до мултимедијална датотека”. Потоа изберете го саканиот формат со кликнување на опцијата “Конвертирај во” и почекајте апликацијата да го направи остатокот. За неколку моменти, ќе потрае повеќе или помалку во зависност од должината на видеото, ќе ја добиете добиената датотека подготвена да ја зачувате во меморијата на мобилниот или компјутерот.
 • Една од најинтересните точки за Flvto е што работи со сите оперативни системи, така може да се користи и на Android и iOS со пристап до вашите главни прелистувачи. Ако сакате, можете исто така да ја преземете нејзината верзија за Windows или Mac
 • Можете исто така да конвертирате видеа од други платформи како Vimeo, Dailymotion, Metacafe или Facebook. И што е најважно, Флвто ве уверува во најдобар квалитет во сите ваши конверзии.

  Videoder конвертира видеа на YouTube во MP3 и Mp4 со полна брзина

  Конвертор на видео-страница на видеото

  Дефинитивно Видеотерот е еден од најдобрите конвертори за музика и видео. Можете да ги најдете сите содржини на YouTube за преземање на вашиот паметен телефон. И е дека неколку бесплатни апликации ќе ви понудат толку широк спектар на опции како Видеодер. Овие се некои од најистакнатите:

  1. Висококвалитетно видео во MP3 конверзија.
  2. Преземете 4K видеа.
  3. Преземете повеќе датотеки во исто време.
  4. Добијте плејлисти за YouTube
  5. Ноќен режим.
  6. Интегриран прелистувач со блокатор на реклами.
  7. Алатка за откривање паметна врска

  Сега како функционира конвертирањето видео YT? Тоа е многу едноставно. Прво, треба да ја копирате URL-адресата на веб-YouTube или апликацијата или да ја пребарувате директно од вградениот прелистувач во Videoder. Потоа треба да го изберете вашиот претпочитан видео или аудио формат, и конечно да изберете локација за датотеката.

  Во текот на оваа постапка, можете исто така да ја искористите функцијата мрежна нишка, која користи повеќекратни врски и дозволува Процес на преземање до 10 пати побрзо од другите апликации и програми. Проблеми за корисниците кои бараат алатка за конвертирање на долги видеа во секунди.

  На сето ова мора да додадеме мулти-платформа поддршка, вклучително и социјални мрежи како Instagram, Tik Tok и Facebook, или страници со аудиовизуелна содржина како што се TED, IMDB, SonyLIV или Soundcloud.

  Ако сакате да преземете Videoder, можете да го направите само од мобилни уреди со Android или можете да ја преземете неговата десктоп верзија за компјутери Mac или Windows (https://www.videoder.com/), Ќе живеете уникатно мултимедијално искуство!

  Онлајн видео конвертор, опција компатибилна со сите прелистувачи

  онлајн конвертор на видео

  Како што подразбира името, Интернет конвертор на видео (https://www.onlinevideoconverter.com/en/mp3-converter) (е мрежна апликација која конвертира видеа во различни формати, или аудио (mp3, aac, m4a, wma) или видео (mp4, mov, avi). Интернет-страницата е компатибилна со видеата од YouTube, Vimeo или DailyMotion, меѓу другите.

  Алатката работи слично на досегашните опишани страници, така треба Копирајте и залепете ја URL-то на видеото за да конвертирате и изберете посакуван формат. Откако ќе кликнете на “Start”, процесот ќе започне. Потоа, кога процесот ќе заврши, ќе се појави линк за преземање за да ја зачува датотеката. Лесно е.

  Преносите на конвертијата преку видео, се издвојуваат за нивниот висок квалитет и брза брзина на преземање. Покрај тоа, услугата не бара инсталација, но може да се користи од кој било прелистувач, било да е тоа на SmartPhone или компјутер. Сето ова без регистрација и неограничена конверзија или преземања. Едноставно и бесплатно!

  Y2Mate брз и бесплатен конвертор на YouTube

  Y2mate конвертор

  Последната алтернатива што ви ја носиме денес е Y2mate.comдруг конвертер на YouTube што не го комплицира вашиот живот и кој ни нуди Способност да ги трансформираме и преземаме нашите омилени видеа во MP3 или други формати со брзина на снегот и без губење на јота на квалитет.

  Како и во другите апликации за конверзија на видео на YouTube, ќе мора да ја копирате URL-то и да изберете формат пред да започнете да ја преземате датотеката. Сепак, Y2mate исто така ви овозможува да пребарувате YT содржина од вашата веб-страница за да заштедите време. Штом ќе заврши конверзијата, ќе се отвори нов прозорец за преземање на датотеката. Мора да притиснете “Зачувај видео како”. И ќе го добиете.

  Y2mate е потполно бесплатен И, исто така, овозможува неограничена конверзија на содржината, или од YouTube или од други платформи. Пробајте го од вашиот мобилен прелистувач!