Како да ги отклучите тајните карактери во Marvel Ultimate Alliance 3

Cara membuka kunci karakter rahasia di Marvel Ultimate Alliance 3

Чувствувате потреба да го завршите вашиот сојуз? Откријте кој треба да го отвори Marvel Ultimate Alliance 3 и како да го отклучите.

Marvel Ultimate Alliance 3 го собра најдоброто од она што Марвел Универзум треба да го понуди. Тука спаѓаат најпознатите имиња на најголемите тимови за суперхерои на Пантеон: The Avengers, X-Men, Guardian of the Galaxy, па дури и Spider-Verse. Речиси сите се тука … освен неколку имиња.

Да, играњето низ целата Marvel Story Ultimate Alliance 3 не е доволно за да се отворат сите. Некои карактери на играта што можат да се репродуцираат се скриени зад некои посебни услови. Овие услови вклучуваат избрани испитувања за бесконечност. Ако не знаете каде да го најдете, не плашете се, затоа што Shacknews е тука за да ви помогне да ги најдете овие неостварливи херои и да ги исполни барањата за да ги отклучите.

Со сето ова кажано, има неколку спојлери напред, па ако не сте играле Ultimate Alliance 3 на патот, не заборавајте да се вратите сега.

Како да ја отклучите Електра во Marvel Ultimate Alliance 3

Како да ја отклучите Електра во Marvel Ultimate Alliance 3

Најпрво се среќавате со Електра на сцената „Сенкаленд“. Откако го поразиле, хероите успеале да го убедат да помогне во преземањето на Кингпин. Сепак, тој официјално не се приклучи на Алијансата како играчки карактер. Не, за да ја добиете Електра, треба да направите малку повеќе.

Првиот бран на бесконечни испитувања е Infinity Rift Gamma. Додека овие мисии пристигнуваат рано, тие не се секогаш лесни. Со тоа, мисијата за отклучување на Електра се наоѓа на крајната десна страна од шестоаголникот, под „Ultimate: Bad Business“.

Лошиот бизнис е мисија на Ниво 30 што ве доделува против Кингпин. Тоа е доволно лесно, така? Не премногу, затоа што штом ќе го достигнете вториот дел од битката со Кингпин, тој ќе им се придружи на Ронан Акцесарот и gerугернаут. Приближувајќи се кон оваа битка со тим на високо ниво, кој е во состојба да ги издржи нападите на досадните ефекти на областа Југернаут. Целта Ронан прво, затоа што тој веројатно ќе биде најлесен да се симне, и да излезе од таму.

Откако ќе се спуштат трите шефови, Електра ќе се приклучи на Алијансата.

Како да го отворите Магнето во Marvel Ultimate Alliance 3

Како да го отворите Магнето во Marvel Ultimate Alliance 3

Magnе го најдете Магнето во X-Mansion, кога ќе се види дека тој го користи Power Stone за да му стави крај на човештвото. По краткиот судир со Алијансата, Црниот ред се појави да го бара самиот Power Stone, па Магнето одбра да им се придружи на хероите за поголемо добро. Додека мајсторот на магнетизам се придружува на херојската екипа во приказната, таа всушност игра затоа што тој ќе преземе дополнителна работа.

Потоа во играта ќе го отклучите второто судење за бесконечност. Ова е Бесконечност Рифт Пси. Missionе ја најдете мисијата за отворање Магнето на горниот десен агол од шестоаголник, под „Газда бран“.

Како што сугерира името, мора да се соочите со трио шефови, еден по еден, започнувајќи со Клав во Сенкаленд. Барајте нинџа Рацете околу него кои веднаш се чини дека се зафаќаат. Кога ќе го поразите Клав, ќе се соочите со Кингпин, кој има неколку напади со ефект на област кои се чувствуваат густо. Успешно го порази главниот негативец и ќе се соочиш со најтежок од трите шефови: Докторот Чуден Дормаму. Иако ова судење е означено со „Ниво 38“, мора да бидете на многу повисоко ниво од тоа за да го преживеете овој брутален предизвик.

Сигурно треба да работите за да го добиете овој, но ако ги победите трите шефови, Магнето ќе се приклучи на Алијансата.

Како да се отвори Loki Marvel Ultimate Alliance 3

Како да се отвори Loki Marvel Ultimate Alliance 3

Најпрво се среќавате со Локи среде темната димензија, пронајдете конус кој собира кристали ISO-8. Тој се откажа малку лесно, знаејќи дека вистинската битка е во Асгард. Откако ги собори востаничките напори на Хела и Црвениот череп, Локи беше докажан подготвен да се приклучи на борбата против Танос. Но, тој нема да може да се игра за вас, барем сè уште.

На крајот на играта, ќе го отклучите третото судење за бесконечност. Ова е Infinity Rift Sigma. Мисијата за отклучување на Локи ќе седне на самиот врв на шестоаголникот. И среќна вас, тоа е „шеф бран“.

Се надевам дека научивте многу за соочувањето со Црниот поредок, затоа што токму тие ве блокираат за овој шеф на бранови. Startе започнете да се борите со Ебони Мев, а потоа да се соочите со Супергиант, Кал Обсидијан, Корвус Глејв и Проксима полноќ. Willе се соочите со сите нив едновремено, но тоа сепак е многу тешка задача, затоа што ќе имате само три преродби во сите пет борби. Ова е судење на Ниво 45, но се препорачува да влезете на многу повисоко ниво. Дури и да е така, мора да бидете на врвот на играта за да ја завршите оваа борба.

Успешно соборување на Црниот ред и Локи ќе влезе во Алијансата.

Како да го отклучите Танос во Marvel Ultimate Alliance 3

Како да го отклучите Танос во Marvel Ultimate Alliance 3

Да, го прочитавте правилно. Можеби Танос ќе се приклучи на вашата херојска група. Можеби не ве изненадува премногу ако ја завршивте кампањата, затоа што ќе знаете дека Танос ви се придружи во последната битка. Откако успешно ќе ја завршите играта, ќе ја отклучите крајната тешкотија Супериор и Инфинити Рифт.

Откако ќе го отворите Lambda Infinity Rift, ќе го најдете Танос на врвот на пирамидата под „Ultimate: The Black Order“. Ова ќе потрае некое време за да можете дури и да пристапите на ова последно судење и можеби ќе ви треба повеќе време за да го завршите, затоа што ова е навистина најтешкиот судски процес за бесконечност за сите нив.

Црниот ред не се мачеше да напаѓа еден по еден за оваа борба. Beginе започнете да се соочувате со Ебони Мав, Проксима Миндејл, Корвус Глејв и голем број на слуги сите во исто време. Кога ќе падне еден Црн ред, тие ќе бидат заменети со Супергианти. Откако повторно ќе паднат, тие ќе бидат заменети со Obsidian Culls. Кога третиот член ќе западне, ќе влезе самиот Танос. Танос со бесконечност Гантлет е прилично тешка борба, но тој е целосен кошмар кога го придружуваат и двајца други членови на Црниот поредок. Needе ви требаат сите среќа и вештини што можете да ги соберете за да ја завршите оваа битка со победа.

Ако некако успеете да излезете на врвот против Танос и неговиот Црн ред, ќе додадете Титан Луд во вашата Алијанса.


Ова не е последно што го слушнавме за Marvel Ultimate Alliance 3, затоа што Нинтендо и Тим Нинџа бараат да додадат повеќе ликови што може да се играат во иднина. Следете го развојот на овој суперхеројски напор со посета на почетната страница на Shacknews Marvel’s Ultimate Alliance 3 за повеќе информации.

Ози игра видео игри откако го зема својот прв контролер на НЕС на 5-годишна возраст. Оттогаш, тој играше игри, оставајќи само кратко за време на неговиот колеџ години. Но, тој беше повлечен назад, откако минуваше години во кругот на ОК за THQ и Активизија, поминувајќи го поголемиот дел од своето време помагајќи да се наметне серијата на гитара херој на својот врв. Ози стана огромен обожавател на платформери, игри за загатки, стрелачи и RPG, само за да именува неколку жанрови, но тој исто така е многу сиромашен од ништо со добар и убедлив наратив зад тоа. Бидејќи што е видео игра ако не можете да уживате во добра приказна со свеж кока-кора?