Како да гледате Арена, БЕИН, БТ Спорт и други кои водат со Kodi

Како да гледате Арена, БЕИН, БТ Спорт и други кои водат со Kodi

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Вклучувајќи ја мрежата, најдов iousубопитен додаток за Kodi, Анонимно IPTV, и од она што го прочитав на мрежата ви овозможува да стримувате многу музички канали, како и каналите Арена, beIN, BT Sport и други кои, како што е познато, ви овозможуваат да видите многу квалитетни спортови, вклучувајќи ги и нашите натпревари Сериозен Италијанец и Лига на шампиони.

Анонимно IPTV е фантастичен додаток за Kodi кој ви овозможува да го гледате целиот спорт во стриминг бесплатно и без многу потешкотии. Всушност, со овој додаток за Kodi можете да ги видите не само сите фудбал, но исто така и други спортови како што се борење, НБА, безбол, НФЛ, НХЛ и Волеј и многу повеќе, без да заборавиме на филмови, ТВ серии, па дури и анимирани цртани филмови. Може да ја преземете Анонимната IPTV со кликнување ОВДЕ

Додатоците во овие денови добија целосна ажурирање што сè уште ја подобрија употребливоста и флуидноста на проток без блокади и забавувања. Со Анонимно IPTV ќе можете да гледате италијански фудбал, вклучувајќи го Купот на шампиони и сите постојни спортови, како што се, Кошарка и НБА, Тенис, Одбојка и многу повеќе, дури и да не на италијански јазик.

Да работиме најдобро, наш совет е да го користите оној VPN странски или промена јас ДНС на вашиот уред. Да се ​​инсталира Анонимно IPTV мора да се нагоре Поставки -> Додатоци -> Инсталирајте од датотеката ZIP и пронајдете ја датотеката ZIP на додатокот и притиснете на неа за да инсталирајте го на вашиот Kodi потоа од Дома одете во Видео -> Додатоци за да најдете Анонимно IPTV инсталирајте и започнете со употреба.

Повторувам дека сè е нелегално и вие го направите тоа на ваш сопствен ризик и ја преземате вашата одговорност. Овој напис е напишан за информации само со прегледување на ресурс кој е лесно и лесно достапен на Интернет.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!