Како да гледате италијанска телевизија на Kodi | Ажуриран водич

 Како да гледате италијанска телевизија на Kodi |  Ажуриран водич

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

ТВ канали на Коди: како да гледате италијанска телевизија на Kodi. Како да гледате бесплатно гледање на италијанските ТВ канали користејќи го Kodi, еве го едноставниот водич

Како да инсталирате телевизија во живо на Kodi

Ажурирајте МАЈ 2020 година

——————

Пред да продолжам, ве потсетувам на тоа ако треба да гледате италијанска телевизија од странство, можете да отидете на оваа страница > mailocal2.xyz/lv/lista-tv-disponibili/

——————

Како да гледате телевизија со Kodi

Ако веќе го имате преземени и инсталирани Kodi, фантастичен медиумски центар со бесконечни можности, сега дојде време да го искористиме максимумот гледајте стриминг на италијанската телевизија бесплатно.

Сè што треба да гледате ТВ-стриминг со Kodi е:

  • Kodi се ажурираше до најновата верзија (СЛУБЕН ВЕСНИК)
  • а Список на италијански канали за Kodi (особено подолу ќе ги најдете дигиталните копнени)

Не сте сигурни како да продолжите? Немате идеја како да го конфигурирате Kodi да гледа бесплатно телевизија во живо? Нема проблем!

Во оваа статија ќе објаснам како да конфигурирате телевизија во живо на Kodi.

Во неколку едноставни чекори што можете гледајте го целиот ТВ-стриминг бесплатно на Kodi: канали Раи, Медијасет и сите други канали за бесплатно на италијанската телевизија (САМО бесплатни канали, без илегална сателитска телевизија).

Да го кажам тоа, јас би рекол да не губат време: ајде веднаш да работиме и да видиме како да конфигурирате ТВ-коди.

Како да инсталирате телевизија во живо на Kodi со PVR Client

Да гледам телевизија со Коди мора да следиме неколку едноставни чекори. Како прво, мора да додадете список на канали Kodi и подолу веднаш ќе видиме како да го сториме тоа:

  • започнува Коди и кликнете на Додаток / пребарување
  • барај PVR IPTV едноставен клиент и кога ќе го најдете, кликнете на неа
  • инсталирајте го додатокот со кликнување на Инсталирај на долниот десен дел од својот екран
  • по инсталацијата, повторно кликнете на името на додатокот што штотуку сте го инсталирале и потоа кликнете на Вештини
  • потоа, повторно од екранот со додатоци, кликнете на Конфигурирај
  • во првиот влез, Генерал, Кликнете на URL на плејлиста M3U
  • внесете едно од овие (МОНИ СТОП РАБОТНИ ОД ЕДЕН ДЕН ДО НЕДНО, НЕ ДА СЕ ОДГОВОР)

https://tinyurl.com/KodiLive

  • потврдете со кликнување на добро и повторно вклучете го Kodi за безбедност
  • во оваа точка повторно отворете го Kodi и кликнете на ТВ (лоцирани налево на главниот екран). Изберете го каналот од ваш интерес и кликнете на него за да го гледате бесплатно во живо бесплатно

Дали сте подготвени за видете ТВ канали на Kodi!

Запомнете дека во приклучокот / врската што ви го посочив автоматско ажурирање е активно: на секои 24 часа автоматски проверува дали каналите работат или не, и доколку е потребно, се ажурира автономно за секогаш да ви понуди одлично функционирање на канали во живо.

Тоа е тоа, сега можеш гледајте италијанска телевизија во живо во живо бесплатно користејќи го Kodi.

Како да имате EPG (програмирање на канали) на Kodi

За да ја завршите работата, исто така ви препорачувам конфигурирајте EPG на Kodi: на овој начин може да го имате ажурирано програмирање на различните ТВ канали и ќе знаете што се емитува, кога и на кој канал.

Во основа е ТВ-водич на дофат на Kodi: многу удобно!

Да се ​​конфигурира EPG на Kodi следете ги овие упатства:

  • Оди горе Подесувања за EPG
  • Во Позиција изберете Интернет адреса на оддалечена дестинација
  • Кликнете на Патека XMLTV
  • Внесете една од овие адреси:

http://www.epg-guide.com/kltv.gz

или http://epgitalia.tv/xml/guide.gzip

  • Потврдете со прво кликнување на Направено потоа натаму добро

Други додатоци на Kodi за да гледате сè што може да се пренесува бесплатно

Ако ви треба совет за најдобри додатоци за инсталирање на Kodi, Ве потсетувам дека можете да го прочитате нашиот напис:

Овие додатоци ќе ви овозможат да видите:

  • бесплатна стриминг телевизија со сателит
  • фудбал
  • Формула 1
  • Мото ГП
  • Италијански и меѓународни натпревари кои се одвиваат бесплатно
  • филмови и ТВ серии

и многу повеќе!

Kodi телевизија во живо Италија – Заклучоци

Со овој нов напис за Kodi и натаму како да гледате ТВ-канали со Kodi ние завршивме

Дали бевте во можност да гледате италијански ТВ канали по нашиот водич? Дали наидовте на проблеми?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

И запомнете дека за какво било сомневање, прашање или проблем можете да оставите коментар на крајот на статијата: ќе ви одговориме што е можно поскоро!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!