Како да гледате Супер Боул на PS4 без PlayStation Vue

Cara Menonton Super Bowl di PS4 Tanpa PlayStation Vue

Скоро е време за Супер Боул 54, и низ цела САД семејството и пријателите се подготвуваат за големиот ден. Самиот натпревар ќе започне помеѓу Шефовите на Канзас Сити и Сан Франциско 49ерци на стадионот Хард Рок во Мајами во 18:30 часот на ЕТ. Но, за оние кои планираат да играат познати игри со ПС4 и полувремиња, сè нема да биде исто како минатата година.

На Super Bowl 2019, сопствениците на PlayStation можат да проследуваат игри на PlayStation Vue, телевизискиот систем Sony PlayStation. Ова повеќе не е опција, бидејќи Вуе беше затворен оваа година. За среќа, за сопствениците на PS4 кои сè уште сакаат да ги користат своите конзоли за да проследуваат игри, сè уште има достапни опции.

ЈуТјуб телевизија

Со оглед на тоа што конзолата PlayStation го нема вистинскиот тип на апликација Fox Sports, најлесниот начин за пренесување на Super Bowl по смртта на Vue е преку YouTube TV. Всушност, за време на затворањето на Плејстејшн Вју, всушност се препорачува ЈуТјуб ТВ како алтернатива на нивната услуга. ЈуТјуб ТВ обезбедува директен ТВ пристап до разни канали, вклучително и оние што се потребни за гледање Супер Боул.

За да ја стартувате телевизијата YouTube, сопствениците на PS4 прво мора да ја преземат својата апликација, која е достапна во продавницата. По ова, ќе им треба активна претплата на ТВ-услугите на YouTube за пристап до сите негови карактеристики, вклучувајќи го и каналот „Супер боул“. За среќа, достапна е бесплатна проба, доколку сметката порано не била користена. Ако дури и бесплатното судење успее премногу, сопствениците на PS4 секогаш можат да го играат Madden, а самите да ги предвидат резултатите.

Фудбал во суперболф во НФЛ

Игра Стриминг

Вреди да се запамети дека ЈуТјуб ТВ и ЈуТјуб Премиум се одделни услуги, а на сопствениците на PS4 нема да им треба вториот за да го пренесува Супер Боул. YouTube Premium не вклучува телевизија во живо, така што не е добро за нас овде, особено затоа што Реклама за супер боул е дел од искуството. Сопствениците на PS4, исто така, мора да проверат дали нивниот локален канал Fox е достапен на телевизија YouTube пред да се претплатите, бидејќи тоа може да варира од една до друга област.

Откако сопственикот на PS4 се претплати и проверува ЈуТјуб ТВ за нивниот локален канал Фокс, сè што останува е да почекаме за големиот ден. За да започнете да емитувате во недела, само отворете го Упатството за директен ТВ на YouTube и пронајдете ја локалната станица Фокс. Исто така, можете да пребарувате за Super Bowl во главното мени и да го додадете во библиотеката, што ќе го сними за подоцна прегледување. Снимките ќе содржат реклами, како оној што ја прикажа Нинџа минатата година, па дури и ако Супер Боул го надмина својот слот, па нема потреба да се грижите за губење на ништо.