Како да го добиете ефектот „Боке“ на која било фотографија и со кој било паметен телефон

Како да го добиете ефектот „Боке“ на која било фотографија и со кој било паметен телефон

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Наречете го нејасен, бокх или нејасен ефект, но посебните фотографии направени во овој режим се многу убави за да ги погледнете. Еве фантастична апликација за да ја добивате секогаш, на сите фотографии и на сите уреди

Како да го добиете ефектот „Боке“ на која било фотографија и со кој било паметен телефон

Л ‘ефект на портрет или заматување, повикан во жаргон Боке, ви овозможува да фотографирате одблизу, целосно да ја замаглувате позадината, за да го потенцирате главниот предмет.

Опцијата е присутна по дифолт во многу паметни телефони, но многу други ја немаат и овде доаѓаме до спасување и ви кажуваме како да го добиете ефектот „Боке“ на стари фотографии направени без ефект и на сите паметни телефони.

Со апликацијата за Андроид Фото Бокение можеме заматете ја позадината на вашите фотографии, создадете уникатни снимки, како што се случува со професионалните фотоапарати со примена на раскошниот бок-ефект.

Со Фото Фото Бохе можете да го промените нивото на замаглување, едноставно со помош на прстите и добри рачни вештини за да изберете дел од фотографијата што треба да се замагли. Можете исто така да го промените ефектот на замаглување со фантастични ефекти и промена на бојата на различни пиксели.

Користењето на апликацијата е навистина едноставно и интуитивно и со неколку експерименти веќе можеме да постигнеме полупрофесионални резултати, сите во неколку минути тестови.

Преземи Фото Боке

Фото Боке е достапна бесплатно за Android со кликнување на следниот линк и да работи треба дозволи Фотографии / медиуми / датотеки, простор за складирање, камера и целосен пристап до мрежа.

Преземете ја АПК Фото Боке

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!