Како да го поставите англискиот јазик на VAVOO

Како да го поставите англискиот јазик на VAVOO

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

VAVOO е најдобра вилушка во Kodi и има интегриран убав автоматски систем за пристап до многу содржини на стриминг бесплатно. VAVOO е германски град Kodi и по дифолт е роден на оригинален јазик, но можно е да се примени англиски јазик. Еве како да го направите тоа

Како да го поставите англискиот јазик на VAVOO

ВАВОО е најдобрата Коди градба, родена по целосна реорганизација на најпознатиот медиумски центар во светот, со интегрирани функции и комплетно револуционерна графика во споредба со Коди како што знаеме, а кои прават ВАВОО еден од најдобрите начини да се види многу IPTV канали без да направите ништо.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Kodi на Android: Еве ги најдобрите алтернативи и Forks

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Најдобрите алтернативи за Kodi на Android

ВАВОО и тоа е едно вилушка на Коди или подобро, градба која има само основа на Kodi и која многу малку се сеќава на тоа, од графика до функции, но со многу функции насочени кон IPTV и стриминг активна по дифолт.

ВАВОО е достапен за Андроид освен од Виндоус, Linux е МЕК и е меѓу најдобрите алтернативи во Коди соодветно модифицирани со привлечни и интуитивни графики, како и интегрирање на низа многу корисни функции и тоа е развиен во Германија и стандардно германски.

Што е вавуо?

Ваву е вилушка од Коди развиена од германска софтверска куќа, која ја револуционизира графиката на Kodi и вметнува во LИВО ТВ дел исто така многу Италијански канали, исто така за плаќање, но потполно бесплатно.

Ваву на прв поглед има а графика добро згрижени со анимации, ефекти, организација на менито подобро од Коди. Ваву тоа е центар за медиуми кој беше инспириран од Коди, но кој се разликува во многу погледи.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Како да се користи VAVOO Pro без VPN

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Бидејќи ВАВОО е најдобрата вилушка во Коди

За разлика од Коди, Ваву веќе интегрирани многу основни функции како LИВО ТВ дел што интегрира бесконечен список на ТВ канали од целиот свет вклучувајќи ги и оние Италијански.

Преземете го Vavoo

Ваву достапно е бесплатно за Windows, macOS и Android но планирам да воведам други платформи во иднина, но тоа е бесплатно само за а почетен пробен период, тогаш ќе мора да платите месечна претплата да продолжат да уживаат во бесплатната содржина, со месечна исплата од 3,99 евра.

Преземете го Vavoo

Како да го користите Vavoo

 • Преземете, инсталирајте и стартувајте ВАВОО (Врска за преземање со кликнување ОВДЕ).
 • На првиот почеток кликнете на vavoo.tv.
 • Конечно, мора да ја внесете точната веб-страница со добивање на адресата вавуо.то.
 • Кликнете на добро да ја потврди промената.
 • Преземањето на пакетот ќе започне автоматски од приближно 40 MB.
 • Откако ќе заврши преземањето, едноставно навигирајте во делот LИВО ТВ.
 • Сега од левата колона избраната ставка Италија.
 • Автоматски ќе дојде списокот со канали е вчитан и за да започнете, треба да кликнете на името.

Таму списокот на канали ќе се ажурира автоматски а квалитетот е во просек висок и каналите во списокот се гледаат без проблеми со забавување или нешто друго, дури и ако во истакнати настани може да забележите спорадични проблеми со забавување.

Како да го смените јазикот на Vavoo на англиски јазик

 1. Отворете ВАВОО
 2. Отворете го менито СИСТЕМ
 3. Изберете ја ставката персонализиран
 4. Потоа од страничната лента што се активира со лебди на глувчето над левата граница и отворање на менито Бенутероберфлах
 5. Изберете ја ставката Регионални
 6. Потоа во Прскање изберете Пакет на англиски јазик да се смени јазикот.
 7. Конечно влезете Распоред на тастатура и изберете англиски QWERTY

Како да го добиете Vavoo Premium бесплатно

Ваву достапен е со месечна програма за обнова и цени од 3,99 евра, но има и една изменета верзија, што ви овозможува да користете го Vavoo бесплатно без да плати

Се вика Вавоу МО, исто така наречен VMOD и е независна апликација секогаш достапна за Андроид, Виндоус е МЕК.

VMOD може да се користи на два начина, преку модифицирана апликација или преку линк што треба да се вметне во оригиналниот Vavoo. Ајде да видиме како.

Метод 1: Vavoo Premium бесплатно со изменета апликација

 1. Одете на веб-страницата на VMOD, кликнете на преземањето и потоа изберете помеѓу Android или Windows (во моментот оној за Windows е отстранет).
 2. Преземете ја и инсталирајте ја верзијата и првиот пристап ако побара истата лозинка мора да влезете TCoreXxx.
 3. Потоа во кутијата URL-то вметнете v-mod.net и потврдете со ОК.
 4. Чекајте датотеките да ја преземат и да ја рестартираат апликацијата.
 5. Haveе имате инсталирано и конфигурирано VMOD да го користите Vavoo бесплатно.

Каналите можат да се најдат во LИВО ТВ -> ИТАЛИЕН.

Метод 2: Бесплатни Vavoo Premium со линк

 1. Преземете и инсталирајте VAVOO со кликнување овде.
 2. При отворање во полето за URL вметнете ја врската dis.bplaced.net/v
  • Ако, од друга страна, веќе го имате инсталирано Vavoo, мора да отидете на поставките (Тркало на горниот лев агол), па пакувајте и внесете ја URL-то.
 3. Чекајте датотеките да ја преземат и да ја рестартираат апликацијата.
 4. Haveе имате инсталирано и конфигурирано VMOD да го користите Vavoo бесплатно.

Каналите можат да се најдат во fernsehen IPTV -> fernsehen IPTV -> ITALIEN. Понатаму, со навигација во менијата ќе го најдете и делот Спорт со многу канали.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!