Како да го снимите екранот на Galaxy S10 и S9 со овој трик

Како да го снимите екранот на Galaxy S10 и S9 со овој трик

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Со релативно едноставен трик можете да го снимите екранот на новите Galaxy S10 и S9 без да користите надворешни апликации, премногу лошо, тоа не работи на претходно инсталирани апликации како што се Chrome и Maps

Како да го снимите екранот на Galaxy S10 и S9 со овој трик

Ако снимање на екранот на обичен компјутер е едноставен, сторете го истото натаму паметен телефон или таблет комплицирано е ако не користите вистински програми, кои често не функционираат како што треба.

Еве го новиот врв на опсегот Самсунг, и, исто така, минатата година, имаат можност да снимајте го екранот без да користите надворешни апликации, штета е што не е можно да се направи ова со претходно инсталираните апликации.

Трикот е едноставен и е можен преку апликацијата Игра Фрлач, што ви овозможува да снимате сесии за игри, но од она што го гледате, не сите апликации се компатибилни, а особено можете регистрирајте само некои апликации и оние што се инсталирани по дифолт на уредот се исклучени.

Еве како да го направите тоа

Регистрирајте го приказот на Galaxy S10 и Galaxy S9

  1. Отворете ја апликацијата Игра Фрлач.
  2. Изберете ја ставката Додадете апликации со кликнување на трите точки во горниот десен агол.
  3. Сега треба да ја изберете апликацијата што сакате да ја регистрирате од списокот (Нема да ги најдете претходно инсталираните како Chrome или Maps)
  4. Откако ќе ја изберете апликацијата, притиснете на додај горе десно.
  5. Конечно мораме да отвори апликацијата што сакаме да ја регистрираме.
  6. Изберете ја иконата на Алатка за игра присутен лево во лентата со ленти.
  7. И, конечно, изберете ја иконата Рекорд за снимање на екранот со апликацијата или играта што ја гледаме отворена.

Од апликацијата, исто така, можеме да го смениме резолуција на регистрација, формат излез и изберете далиаудио доаѓа од игра / апликација или микрофон. Откако ќе заврши регистрацијата, на Видео регистрирани ќе го најдеме во галеријата.

Значи, пригодната функција за грев не е проширена на сите апликации, во спротивно би била навистина совршена и корисна без чудни практики.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!