Како да зачувате видео во живо на Инстаграм

Преземете и зачувајте фотографии од Instagram на Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Видео во живо на Инстаграм – Од денес може да се зачуваат: еве како

Инстаграм се отвора за зачувување на видео во живо: како да го направите тоа

Фанови на Инстаграм, имаме големи вести за вас!

Instagram се ажурира и ви дозволува да зачувајте ги видеата во живо на уредот.

Почнувајќи од денес, всушност, Инстаграм објави ново значајно ажурирање со кое се воведува можноста за спаси видео во живо на телефон на крајот на емитување.

Во пракса, спротивно на минатото, од денес ќе може да се зачува видеото што е снимено за да се направи пренос во живо во меморијата на паметни телефони и таблети.

Како што веројатно знаете, до денес, на крајот на директен Инстаграм, видеото исчезна и беше изгубено засекогаш. Од денес, сепак, ќе биде можно зачувајте го видеото на меморијата на нашиот паметен телефон и прегледајте го подоцна.

Тоа не е револуционерна функција, но сигурно ќе ја ценат корисниците кои често ја користат Инстаграм за правење директни видеа.

„Додека видеото во живо ќе продолжи да биде само привремено во апликацијата, почнувајќи од денес, ќе имате можност да го зачувате на вашиот телефон откако ќе заврши преносот во живо. Ова ажурирање ви нуди можност да го зачувате видеото и да го видите повторно подоцна, особено ако се случи нешто интересно што сакате да го запомните или споделите за време на преносот во живо “.

очигледно само авторите на видеото во живо ќе можат да го зачуваат на својот паметен телефон откако ќе заврши преносот во живо.

Како да го зачувате видеото на Инстаграм во живо на паметен телефон или таблет

Постапката што треба да се следи е многу лесна и на дофат на секого.

По завршувањето на преносот во живо на Инстаграм, всушност, само допрете го копчето Зачувај лоциран во горниот десен агол на апликацијата. Автоматски, видеото што се емитува во живо на Инстаграм, ќе биде зачувано во внатрешната меморија на паметниот телефон и ќе може да се гледа онолку пати колку што сакате, кога сакате.

Откако ќе ја зачувате, само допрете крај а видеото што претходно беше емитувано во живо ќе биде зачувано на ролната на камерата или во галеријата на паметни телефони. Едноставно, лесно, удобно, брзо.

Јас го пријавувам тоа во моментот можете да го зачувате само видеото, не коментари, допаѓања, број на гледачи или какви било интеракции во живо.

Според Инстаграм, ова е само првото од многуте подобрувања што ќе бидат објавени подоцна оваа година. Јас лично ја ценам оваа нова карактеристика. Што мислите за тоа?

Ах, јас скоро заборавив: оваа нова функција е достапно со ажурирање на Инстаграм верзија 10.12 достапна за iOS на Apple App Store и за Android на Google Play.

Јас би рекол дека со овој водич заклучивме. Се гледаме следниот пат!

Други интересни написи на Инстаграм

Доколку сакате да добиете известувања во реално време веднаш штом некоја сметка објавува фотографија или видео на Инстаграм: Како да ги активирате известувањата во Instagram кога некој објавува фотографија

Ако некој ја украл вашата сметка на Инстаграм: Дали ви ја украдоа вашата сметка на Инстаграм? Еве што треба да направите

Ако сакате да ја избришете целата историја на пребарување што сте ја направиле на социјалната мрежа (и скријте ги предложените корисници): Избришете ја предложената Instagram (и избришете ја историјата на пребарување)

Доколку сакате да зачувате фотографии и видеа на Инстаграм за да можете да ги видите подоцна: Од денес можете да зачувате фотографии и видеа на Инстаграм (официјално)

Предупредување: ако сте навикнати да фотографирате слики од екранот на Инстаграм, корисниците ќе го добијат известувањето: Од денес Инстаграм ќе испрати известување ако земете скриншот!

Доколку сакате да ја користите функцијата што ви овозможува да испраќате фотографии кои се бришат откако ќе се видат: Испратете фотографии кои се самоуништуваат на Инстаграм: еве како

Доколку сте уморни од известувања за видео во живо на Инстаграм: Оневозможете ги известувањата за видео во живо на Инстаграм

Ако сакате да зумирате или зголемите фотографии за да видите повеќе детали: Како да ги зголемите фотографиите на Instagram Android и iPhone iOS

Доколку ги барате најдобрите хаштагови за да ставите фотографии во Instagram за да добиете повеќе лајкови и лајкови: Пронајдете ги најдобрите хаштагови и ознаки на Инстаграм за да добиете лајкови и …

Доколку сакате да преземете видеа од Инсаграм за да ги гледате во присуство без интернет врска: Како да преземате видеа од Инстаграм на Android. Или, алтернативно, пробајте го ова, што исто така ви овозможува да преземате фотографии: 4K Stogram: Зачувајте видео и фотографии од Instagram на кој било корисник

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!