Како да имате емоции за iPhone на Samsung: Лесен упатство

Емоџи Ајфон за Huawei

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Најлесен и најбрз начин да имате емоција со iPhone на вашиот мобилен телефон Samsung. Како лесно да ставите емоции на iPhone на Samsung

Емоџи Ајфон за Samsung

Нов ден, нов водич посветен на сопствениците на Паметен телефон Samsung.

Во денешниот водич ќе одиме да го видиме како да имате емоции за iPhone на Samsung на наједноставниот, најбрзиот и најнепосредниот можен начин. Дури и ако не сте експертски корисник и не знаете многу за паметните телефони, за неколку секунди ќе можете добијте ги истите емотикони за iPhone на вашиот телефон Samsung.

Не верувате во тоа?

Нема проблем, следете ги упатствата подолу за достигнете ја вашата цел на наједноставен и најјасен можен начин.

ВАЖНО: Невозможно е да имате идентични емоции за iOS на Android на Android. Во овој прирачник ќе објаснам како да ги имате повеќето слични можни.

Апликација за емонирање на iPhone на Samsung

Пребарувајќи на Интернет, сигурен сум дека сте пронашле разни упатства што објаснуваат како да ставите емоции со iPhone на Samsung, но никој не беше за вас, во спротивно не би пристигнале овде, нели?

Искрено, и јас долго време го барав најдобриот начин имајте ги истите емотивни iPhone на мојот паметен телефон, но во сите случаи потрошив време само без да ја постигнам целта. Преземав и пробав разни програми, но на крајот никој не работеше како што треба па дури и оние малкумина кои отидоа се покажаа многу непријатни за употреба во секојдневниот живот.

Затоа, решив сам да го најдам решението. И, бидејќи работи многу добро, решив да го споделам со сите читатели на YourLifeПоднесена

Без да губат повеќе време, затоа, би рекол да продолжиме со нашиот водач, оној кој РЕАЛНО објаснува како да имате iPhone емоции преку Samsung.

Emoji iPhone Samsung: како да го направите тоа

Најлесен начин за постигнување на целта е да се преземете и инсталирајте ја тастатурата на Google, што јас лично го сметам најдобро за пишување пораки и е-пошта во секојдневниот живот.

Чекорите што треба да се следат, според тоа, се следниве:

 • оди до Играј продавница и преземете ја тастатурата на Google од ОВДЕ. Тоа е тотално бесплатна програма
 • направи го ова, влези Поставки> Јазик на вашиот телефон Samsung (во некои телефони патот може да биде Поставки> Општо управување> Јазик и влез)
 • од тука, кликнете на Тастатура на екранот
 • меѓу достапните артикли, кликнете на Табла (тастатурата на Google прецизно)

 • од тука можете да започнете да ја прилагодувате тастатурата според вашите потреби и преференци. За имајте емоции за iPhone на Samsungсепак, мора да влезете Преференци и активирајте го крлежот на Покажи клуч за промена на емотикони

 • вратете се на менито Тастатура на екранот и влези внатре Стандардна тастатура
 • од тука, кликнете на Gboard и потврдете

 • во овој момент само треба отворете кој било разговор, разговор или е-пошта (или барем секое поле во кое се појавува тастатурата): на дното лево ќе видите лице во облик на емотико и, со кликнување на неа, можете да вметнете и користете ги сите класични емоции за iPhone, исто така, на вашиот паметен телефон Samsung

Заклучоци

Со овој водич заклучивме.

Како што можете да видите, во споредба со сите други упатства што кружат на Интернет, ова навистина работи и има неколку предности:

 • тоа е брзо и лесно да се следи
 • ви овозможува да имате ажурирани емоции на iPhone на Samsung секогаш ажурирани
 • ви овозможува да користите многу брза, моќна и високо прилагодлива тастатура, многу подобра од она што вообичаено е присутно на вашиот паметен телефон
 • ви овозможува да користите емоции за iPhone на која било апликација или програма инсталирана на вашиот паметен телефон Android (Фејсбук, Инстаграм и која било друга социјална мрежа)

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Дозволете ми да кажам во коментарите како се чувствувате со ова решение за преземете емоции за iPhone на Samsung.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!