Како да имате повеќе сметки на Instagram (Android и iOS)

instagram_multiaccount-680x538

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Instagram поддржува повеќе сметки на Android и iOS. Како да имате повеќе сметка на Instagram за Android и iOS.

На Инстаграм се воведува повеќегодишната сметка: како да управувате и користите повеќе сметки на Инстаграм. Инстаграм ја лансира повеќегодишната сметка: како да го имате на Android и iOS

Instagram сега ви овозможува да управувате со повеќе сметки на Android и iOS: еве како да имате повеќе сметки на Instagram

Поддршка за повеќе сметки беше претставен со најновите верзии на Instagram за iOS и Android: еве како да го активирате.

По неколкумесечно тестирање, Инстаграм комуницирал за сите корисниците ќе можат да користат најмногу пет сметки на истиот уред. Еве ги деталите.

Конечно сме тука: по чекањето што се чинеше бесконечно, Instagram сега официјално поддржува повеќе сметки на Android и iOS. Од денес, според тоа, ќе можеме да управуваме со повеќе сметки на Инстаграм директно од официјалната апликација, без прибегнување кон неофицијални програми или платен софтвер.

Со екстремна едноставност и непосредност, според тоа, можеме да имаме повеќе сметки на Instagram на Android и iPhone: со еден клик можеме да додадеме сметка и да се префрлиме од една на друга сметка, на задоволство на оние што користат повеќе сметки на Instagram на истиот уред.

Еве детали за можноста да имате повеќе сметки на Инстаграм.

Како лесно да управувате со повеќе сметки на Instagram на Android и iOS

Со години на корисниците на Инстаграм прашај за да можат истовремено да управуваат со повеќе сметки, т.е. функционалност повеќенаменска. Конечно, Инстаграм ги прифати барањата на корисниците и од денес е за секого Функцијата за повеќе сметки можете да ја користите на Instagram на Android и iPhone.

Ова е несомнено одлична вест: по бесконечно чекање, од денес Инстаграм ја поддржува функцијата за повеќе сметки и ни овозможува да управуваме со повеќе сметки на Инстаграм директно од официјалната апликација. Беше време, подобро доцна отколку никогаш!

Како да се користи Instagram со повеќекратни профили на Android и iPhone или iOS

Почнувајќи од денес, сите корисници кои користат Инстаграм за iPhone, iOS и Android добија поддршка за повеќе сметки.

Особено, имаат Инстаграм со повеќекратни профили вклучени Андроид е iPhone или iOS тоа е навистина лесно.

Како прво, мора да преземете ја најновата ажурирана верзија на Instagram за Android и iOS.

Откако ќе ја ажурирате апликацијата до најновата верзија, треба да додадете нова сметка со тоа што ќе одите во поставките на вашиот профил.

За да додадете сметка само допрете ја иконата за менувачот или со трите вертикални точки видливи во горниот десен агол. На екранот има ставка Add сметка што ви овозможува да го внесете парот за корисничко име / лозинка. За да изберете друга сметка, само допрете го корисничкото име на страната на профилот. Фотографијата на профилот ќе биде прикажана во различни делови во рамките на апликацијата, така што корисникот може веднаш да ја идентификува употребената сметка.

ЗАБЕЛЕШКА: На Instagram објаснуваат дека известувањата за притисок нема да бидат испратени за сите сметки, но нивното примање ќе зависи од два фактори: датумот на последниот пристап и бројот на уреди поврзани со сметката.

Затоа, со најновите верзии на Instagram за iOS и Android, можно е префрлајте помеѓу сметките без да се најавите. Погодно!

Како да имате и да користите два или повеќе профили на Инстаграм на Android и iPhone

Како што сите знаеме, Инстаграм секогаш дозволува употреба на само една сметка истовременоограничувајќи ја употребата на социјалните медиуми на „една сметка во исто време“.

Оваа новина несомнено укажува на тоа понатамошно подобрување на корисничкото искуство и јас сум сигурен дека корисниците на Инстаграм ќе го поздрават на дефинитивно позитивен начин. На крајот на краиштата, се соочуваме со апсолутно забележлива новина, која воведува функција која гласно ја бараат сите корисници.

Мулти-сметката на Инстаграм

Како што се очекуваше, додека пред мулти-сметката на Инстаграм да биде резервирана за бета-тестери, сега сите можат да имаат корист од оваа функционалност.

Дали веќе сте ги испробале на Android и iOS? Известете ни како се чувствувате и што мислите!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!