Како да имате Instagram Nero – Android

Како да имате Instagram Nero - Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Интегрална црна тема на Android: еве го целосниот водич за активирање на црната тема (темниот режим) на Instagram за Android. Како да го ставите Instagram црниот Android

Инстаграм црна тема

Ажурирање на август 2019 година

Како да имате Instagram црн Android? Еве го целосниот водич!

Во денешната статија ќе видиме заедно како целосно да се трансформираме апликацијата Instagram за Android и како да го добиете црна тема во рамките на програмата.

Неколку и едноставни чекори што треба да ги имате Инстаграм е целосно црн на вашиот паметен телефон или таблет Android.

Можам да ви го гарантирам тоа водичот е многу интуитивен и на дофат на сите корисници, дури и помалку искусните. Само следете ги чекорите што ги наведов за да ја постигнете вашата цел.

Но, да не се изгубиме во џагор, ајде веднаш да видиме како целосно трансформирајте го Инстаграм.

Инстаграм сите црни

Како што веројатно сте забележале, во изминатите неколку месеци црната тема е многу модерна, исто така познато како Темен режим, на сите паметни телефони со Android и iOS. На iOS, Dark Mode официјално пристигна со iOS 13, додека на Android некои производители веќе го спроведоа тоа за неколку месеци, додека други тоа ќе го сторат многу наскоро.

Во секој случај, трендот е јасен: секој, во светот на паметните телефони, ја спроведува црната тема на системот и на индивидуално ниво на апликација.

Зошто секој ја сака црната тема?

Главната причина зошто темата на црниот / темниот режим е толку ценета што оваа тема, кога се активира, уморни очи и поглед помалку, особено ноќе. Ова е затоа апсолутно валидна причина, која ни овозможува да го зачуваме видот додека го користите паметниот телефон. Имајќи предвид дека секогаш ги имаме нашите телефони во рака, црна тема навистина ни помага да ги заштитиме очите при секојдневната употреба на телефонот и апликациите како Instagram.

Покрај ова, црната тема заштедува батерија (иако во мал процент) на паметните телефони кои имаат AMOLED екран. Сите горниот дел од паметните телефони со опсег 2019 имаат AMOLED дисплеј, дефинитивно поубав како визуелен рендерирање во споредба со нормален ЛЦД: користејќи апликации и програми со активна црна тема, можете да добиете некои минута / час дополнителна батерија.

Конечно, личното мислење, црната тема е многу почиста и поелегантна од белата.

Штета што, да се работи правилно, црната тема мора да ја спроведат програмерите на апликации. Некои веќе ги преработија своите програми за да им понудат на корисниците можност да ја користат црната тема, но многу други сè уште не го сториле тоа.

На пример, Инстаграм НЕ нуди црна тема, ниту натаму Андроид ниту натаму iPhone, и ова е вистински срам со оглед дека е една од најкористените и најпопуларните програми во светот. Истата работа важи и за Фејсбук и WhatsApp, само за да направите некое друго одлично име на апликацијата без Dark Mode.

За среќа, сепак, ако имате паметен телефон Андроид, благодарение на нашиот водич ќе можете црната тема нанесете ја на Инстаграм брзо и лесно.

Не верувате во тоа? Следете го овој едноставен и брз водич и за неколку секунди ќе имате Црн Инстаграм на Андроид.

Како да имате црна Instagram на Android

Како што ве ветив, водичот е многу едноставен за следење. Haveе имате 2 алтернативи за да ја постигнете вашата цел.

Упатство 1 – Со МО на Инстаграм (НЕОФИЦИЈАЛНА верзија што ќе се инсталира со рака преку АПК)

Овој упатство го препорачувам на најпребирливите и најискусните корисници.

 • преземете ја датотеката АПК од вашиот паметен телефон на овој изменета верзија на Instagram за Android: БЕСПЛАТНИТЕ ТУКА
 • преземањето е завршенокликнете на паѓачкото известување до инсталирајте ја програмата (игнорирајте ги различните пораки и предупредувањата за безбедност, програмата е 100% безбедна, јас лично ја тестирав и ја користам секој ден на мојот паметен телефон)
 • штом ќе заврши инсталацијата, стартувајте ја оваа апликација МО на Instagram и Логирај Се со вашите податоци
 • уживајте во црниот Инстаграм на Android!

Упатство 2 – Алтернативна апликација од Play Store

Овој упатство го препорачувам на помалку барани и помалку искусни корисници.

 • одете во Play Store и преземете Пријателски за Инстаграм (бесплатна основна верзија, платена верзија на УЈП)
 • стартувајте ја апликацијата и најавете се
 • во Поставки (на горниот дел од екранот), активирајте ја црната тема
 • уживајте во црниот Инстаграм на Android!

Тоа е тоа, ништо премногу долго или комплицирано, зар не?

Instagram MOD Android

Апликацијата што сте ја преземале во Упатството 1 тоа е всушност МО верзија на Instagram за Android. Ова значи дека инвеститорот ја зел оригиналната апликација Instagram за Android и ја изменил додавање на многу корисни карактеристики.

Во споредба со оригиналната верзија на Instagram за Android, овој МО на Инстаграм ви дозволува:

 • преземете и зачувајте ги фотографиите на Инстаграм
 • преземете и зачувајте ги видеата на Инстаграм
 • преземете и зачувајте ги видеата на IGTV
 • отстрани, скриј и блокирај реклами и ADS на Instagram
 • копирајте ги и преведете ги коментарите на Инстаграм
 • копирајте био на профилот на Инстаграм со еден клик
 • оневозможете прелистување преку удар преку Инстаграм
 • кликнете на врските во коментарите на Инстаграм
 • овозможете / оневозможете автоматско репродукција на видеа на Instagram
 • погледнете ги приказните на Инстаграм без да бидат откриени и без да ги прикажувате
 • прочитајте ги директните пораки на Инстаграм, без да испратите потврда, без двоен клик
 • кријат кога пишувате директно на Инстаграм
 • повторете ги сите приказни на Инстаграм, дури и оние каде што функцијата е оневозможена
 • оневозможи Како со двојно допрете
 • рестартирајте ги видеата на Инстаграм како сакате

многу, но многу повеќе.

Заклучоци

Дозволете ми да знам што мислите за ова верзија на Instagram MOD за Android со што се додава црната тема и многу други одлики.

Сепак, со нетрпение го очекуваме фактот дека Dark Mode официјално пристигнува на Инстаграм, иако се плашам дека времињата се многу, многу долги.

Во случај на сомнежи или прашања, оставете коментар на крајот на статијата и ќе ви помогнам што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!