Како да инсталирате MAXstream на вашиот компјутер со помош на емулатор за Android

Како да инсталирате MAXstream на вашиот компјутер со помош на емулатор за Android

Како да инсталирате MAXstream на вашиот компјутер со помош на емулатор за Android 1

Во овој туторијал, ќе ја научите можноста за MAXstream за компјутер, Windows и Mac OS. Исто така, ќе го научите процесот за преземање и инсталирање чекор по чекор. Но, пред тоа, ајде прво да погледнеме.

Кои се играчите на апликации BlueStacks и Nox?

Овие се апликации што ви овозможуваат да преземате и инсталирате апликации за Android директно во вашиот оперативен систем без проблеми со некомпатибилноста. Тие се познати и како емулатор за Android. Без разлика дали сакате да ја играте својата популарна игра за мобилни телефони или да ја користите нејзината најдобра апликација за Android на вашиот компјутер, Windows (7, 8, 10) и Mac, можете да им верувате на овие емулатори: тие обезбедуваат искуство со мобилно за да живеат на вашиот оперативен систем.

Сега имате малку разбирање за BlueStacks и Nox App Player. Ајде да погледнеме во MAXstream.

Што е MAXstream?

MAXstream е популарна апликација за Android која им овозможува на своите корисници на KORlantas Live Sports, Movies, TV и KTV постојан бизнис за обезбедување на одлична услуга за стриминг на локалните телевизии. Телевизорите вклучуваат TVOne, Metro TV, Celebes TV, Prambors, Bandung TV, NET TV, Jak TV, Kompas TV и многу други.

Што е со омилените спортови? Не грижи се, MAXstream те покри. Нејзините спортски канали вклучуваат Еуроспорт, БИН Спорт, Пиала Индонезија, Дунија Игри ТВ и јајце мрежа.

За забава и филмови, има Blue Ant, Entertainment, TV Warner, Oh! K, Thrill, KIX, Небесните филмови и Зи Биоскоп. Овие телевизии ви овозможуваат пристап до стотици филмови и многу популарни телевизиски емисии што можат да траат со години. За да ги забавувате своите деца, кликнете и играјте на каналот Никелодеон, ЗооМо, Аниплус или Ник Jуниор.

Другите канали што можете да ги гледате вклучуваат Азија Discovery, Animal Planet и Discovery Channel. Дали сè уште сакате да почувствувате различни сензации или да го осветлите вашиот ден со филмови со HD квалитет? Започнете со неколку избрани препораки засновани на родовите преференции што можете да ги поставите. Или уште подобро, HOOQ Индонезиски филмови, Оригинални MAXstream, Nawangsih, MaxShow, Клик Филмови Индонезиски филмови и Најдобриот VIU на азиската забава. Сите овие спаѓаат во категоријата на Видео на барање содржина.

Знаејќи дека MAXStream е многу забавно за вас, исто така има многу карактеристики што го прават неизбежен на вашиот оперативен систем. Овие се:

 • Информативен панел за корисници
 • Можете да ги проверите информациите за такси MAXstream по купувањето. Можете исто така да ги поставите вашите преференции за вашиот префериран јазик и пол.
 • Лентата за пребарување му дозволува на корисникот да бара омилен актер, уметник, жанр или година, наслов, филмови, ТВ серии и спорт. Резултатот се појавува веднаш!
 • Претплата на тони пакети
 • Иако апликацијата е бесплатна, сепак можете да добиете премија ако сметате дека сакате повеќе. Премиумскиот пакет вклучува различни OTT платформи и видео квота, вклучувајќи и претплата со различна валидност.

  Како да преземете и инсталирате MAXstream на вашиот компјутер, Windows и Mac со BlueStacks

  Чекор 1. Преземете и инсталирајте го BlueStacks од официјалната веб-страница на BlueStacks (https://www.bluestacks.com/) Downloadе ја преземете најновата верзија на софтверот BlueStacks на кој било оперативен систем.

  Чекор 2 За да ја инсталирате, лоцирајте ја датотеката BlueStacks .exe во папката за преземање. Откако ќе го видите, кликнете двапати или кликнете со десното копче и кликнете на отворено. Seeе видите pop-up порака, кликнете ДА. И во следниот скокач, кликнете на install. Инсталацијата трае само неколку минути, а потоа кликнете на COMPLETE кога ќе биде побарано.

  Чекор 3 Сега оди напред и конфигурирајте го BlueStacks. Започнете со избирање на вашиот најпосакуван јазик. Следете ги упатствата на екранот од почеток до крај. После тоа, активирајте ја Play Store на BlueStacks со вашата GMAIL сметка исто како што сакате на вашиот Android телефон. GMAIL сметката е бесплатна, користете постоечка сметка или креирајте нова: потребни се помалку од 60 секунди.

  Чекор 4. По успешно поставување на BlueStacks, време е за главна зделка! Стартувајте го BlueStacks и ќе ве однесе до Play Store. Побарајте MAXstream: кликнете инсталирај и почекајте да ја преземете апликацијата 24,2 MB. Апликацијата се инсталира автоматски кога ќе заврши преземањето. Кликнете ОТВОРЕНО и оставете ја забавата да започне!

  Како да преземате и инсталирате MAXstream на вашиот Mac, Windows и компјутер со Nox App Player

  Чекор 1. Посетете ја официјалната веб-страница Nox (http://en.bignox.com/) за преземање и инсталирање на емулаторот. Кликнете на врската ЗАБИРАЕ за да ја преземете на вашиот Windows (7, 8, 10), Mac и компјутер. Кликнете на преземање на типот на оперативниот систем и почекајте неколку минути за да ја преземете датотеката .exe.

  Чекор 2 Двоен-клик или кликнете со десното копче и кликнете на отворено за да започнете со инсталацијата. Следете го процесот на инсталација на екранот. По успешна инсталација, стартувајте Nox и ќе го најдете Google Play Store на главниот екран

  Чекор 3 Пријавете се во Play Store со вашата сметка на GMAIL. Пронајдете ја апликацијата MAXstream и кликнете на преземање. Апликацијата автоматски ќе ја преземе и инсталира за неколку минути.

  Како да инсталирате MAXstream на вашиот компјутер со помош на емулатор за Android 2

  Но, ако апликацијата MAXstream е веќе на вашиот компјутер, повлечете и испуштете ја на емулаторот и кликнете за да ја инсталирате датотеката. Бидете сигурни дека овозможете го root режимот во поставките на системот Nox за да ја користите функцијата за споделување на датотеки помеѓу плеерот Nox и вашиот компјутер.

  Чекор 4. Сега можете да уживате во омилените филмови, ТВ-емисии, забава, детски филмови и многу повеќе.

  Бонус совет: Nox Application Player има мулти-пример функција што ви овозможува истовремено да извршите повеќе од една апликација или игра на вашиот компјутер. Стартувајте нова инстанца за да извршите друга апликација или игра од повеќекратниот административен панел на Nox. Перформансите на вашите Windows, Mac и PC го одредуваат бројот на примери што може да ги извршите истовремено.

  заклучок

  Инсталирањето MAXstream на вашиот Mac, Windows и компјутер не може да биде полесно без емулатор за Android: BlueStacks или Nox App Player! Сега можете да уживате во апликацијата MAXstream Android на најголемиот екран на вашиот Windows (7, 8, 10), Mac и компјутер.

  Поврзан пост: Видиме за компјутер – Гледајте бесплатни филмови и видеа на Интернет