Како да инсталирате TVTAP на Kodi 18: Еве го додатокот WhiskyOne

Како да инсталирате TVTAP на Kodi 18: Еве го додатокот WhiskyOne

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

TVTAP Pro е несомнено едно од најдобрите решенија за пристап до сè, но апсолутно сè со многу италијански канали и денес ќе видиме како да го инсталираме и на Kodi 18 со додаток WhiskyOne

Како да инсталирате TVTAP на Kodi 18: Еве го додатокот WhiskyOne

ТВТАП тоа е несомнено најдобрата апликација за пристап до стриминг на многу ТВ канали сателит Италијански и исто така да ДТТ без премногу проблеми е бесплатно

WhiskyOne тоа е фантастично додатоци за Kodi 18 и порано, што е идентична копија на TVTAP Pro со сите врски и канали присутни во апликацијата Android, вклучувајќи го и големиот избор на италијански канали, кои можат да се користат без проблеми.

Значи, во оваа статија ќе видиме како инсталирајте TVTAP Pro исто така на Kodi. Во пракса, во неколку едноставни чекори, можете видете ТВТАП канали на Kodi и затоа ќе ви овозможи да гледате сè во стриминг ::

  • Италијанска дигитална телевизија
  • Италијанска сателитска телевизија
  • Канали и спортски настани како Фудбал, Формула 1, Мото ГП и многу повеќе

WhiskyOne иако беше вграден во додатокот Т2К, секогаш е меѓу Мои фаворити бидејќи ги содржи точните канали кои тие се гледаат без проблеми, и едноставно изборот на канал започнува веднаш без да се изгуби во бескорисни под-менија преполни со врски и збунувачки.

Значи, да не губиме време и да видиме како да го инсталирате што е можно побрзо и полесно.

Како да инсталирате TVTAP Pro на Kodi со WhiskyOne

Како прво, мора да добијте го Kodi за Windows PC, Mac или на друг начин за вашиот оперативен систем. Можете да го преземете бесплатно од официјалната веб-страница ЛИНК.

Откако ќе се заврши ова, следете ги следниве чекори:

  • Започнува Коди
  • Преземи WhiskyOne поштенска датотека
  • Од дома Kodi и кликнете на СИСТЕМ -> Додаток-> Инсталирајте од поштенска датотека
  • Прелистајте ги папките сè додека не ја пронајдете датотеката ZIP на додатоците преземени во втората точка
  • Почекајте известување за потврда за инсталацијата.
  • Кликнете на ВИДЕО -> Додаток на видео -> WhiskyOne да се отвори додаток.

Откако ќе се инсталира додаток WhiskyOne, со почетокот на некои канали ќе ве замоли да инсталирате некои додатоци и мора да ја прифатите автоматската инсталација за да го видите каналот.

ЗАБЕЛЕШКА

Овие програми и услуги се слободно достапни на Интернет со едноставно пребарување на најпопуларните пребарувачи како Google. Ниту една содржина не е поставена од нас и ние не ги развиваме овие програми и затоа што сме полни со нелегален материјал, ние силно советуваме против употреба. Напис напишан само за информации.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!