Како да инсталирате TVTAP на Kodi 18: Еве го додатокот за Царството T2K IPTV

Како да инсталирате TVTAP на Kodi 18: Еве го додатокот за Царството T2K IPTV

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

T2K IPTV Kingdom е ново додавање на Kodi што ги вклучува сите најнови трикови за гледање IPTV бесплатно. Овој фантастичен додаток вклучува и WhiskyOne и IPTV Lite списоци со над 2000 канали на располагање и многу италијански, вклучувајќи ги и најпознатите за гледање филмови, ТВ серии и целиот спорт.

Како да инсталирате TVTAP на Kodi 18: Еве го додатокот за Царството T2K IPTV

Сите добро го знаеме TVTAP за Android, но постои начин да се искористи оваа одлична апликација исто така на работната површина и лаптопите, а истата е вклучена во Kodi.

TVTAP е всушност исто така еден од додатоци најдобро е да ги имате и да пристапите до каналите на ТВТАП Про од Коди. Се вика T2K IPTV Кралство и ви овозможува да имате целосен дел од неверојатно испорачаните канали кои доаѓаат директно од TVTAP Pro, тогаш со квалитет одлично, без забавување Дали е тоа сите тие работат.

Едноставно со инсталирање T2K IPTV Кралство на вашиот Коди ќе имаме пристап до многу канали за стриминг бесплатно, од кои многу Италијанци, да се видат лесно и со неколку кликања.

Во пракса, во неколку едноставни чекори, ќе можете да инсталирате фантастични додатоци што ќе ви овозможат видете ТВТАП канали на Kodi и затоа ќе ви овозможи да гледате сè во стриминг:

 • Италијанска дигитална телевизија
 • Италијанска сателитска телевизија
 • Канали и спортски настани како Фудбал, Формула 1, Мото ГП и многу повеќе

Исто така во додаток T2K IPTV Кралство Вклучени се топли делови, како што се следново:

 • Мобдро
 • ТВТАП ПРО
 • Виски, со многу канали Италијански спортисти
 • ТВ во живо

каде што навистина ќе најдете многу италијански канали на Спорт, Филм и ТВ серии. Значи, да не губиме време и да видиме како да го инсталирате што е можно побрзо и полесно.

Како да инсталирате TVTAP Pro на Kodi со T2K IPTV Kingdom

Како прво, мора да добијте го Kodi за Windows PC, Mac или на друг начин за вашиот оперативен систем. Можете да го преземете бесплатно од официјалната веб-страница ЛИНК.

Откако ќе се заврши ова, следете ги следниве чекори:

 • Започнете со Kodi
 • Оди до СИСТЕМ и кликнете на Управување со датотеки
 • Двоен клик на Додадете извор
 • Кликнете на , внесете го урл http://t2k-cloud.co.uk/Repo “ и кликнете на Направено
 • Преименување на новиот извор на Т2К
 • Вратете се во домот на Kodi и кликнете на СИСТЕМ -> Додаток-> Инсталирајте од поштенска датотека
 • Вратете се дома и кликнете на Додаток -> Прва икона во горниот лев агол -> Инсталирајте од поштенска датотека
 • Кликнете на Т2К ->складиште.T2K.zip
 • Почекајте известување за потврда за инсталацијата.
 • Сега одиш Инсталирајте од складиштето -> Т2К -> Додаток на видео -> T2K IPTV Кралство -> Инсталирај
 • Кликнете на ВИДЕО -> Додаток на видео -> Т2К да се отвори додаток.

Откако ќе се инсталира додаток T2K, со почетокот на некои канали ќе ве замоли да инсталирате некои додатоци и мора да ја прифатите автоматската инсталација за да го видите каналот.

ЗАБЕЛЕШКА

Овие програми и услуги се слободно достапни на Интернет со едноставно пребарување на најпопуларните пребарувачи како Google. Ниту една содржина не е поставена од нас и ние не ги развиваме овие програми и затоа што сме полни со нелегален материјал, ние силно советуваме против употреба. Напис напишан само за информации.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!