Како да испраќате пораки за самоуништување на Android

Како да испраќате пораки за самоуништување на Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Меѓу многуте достапни достапни пораки, ги избравме најдобрите што ви овозможуваат да испраќате пораки за самоуништување на уреди со Android

Како да испраќате пораки за самоуништување на Android

Ако имаш еден Андроид паметен телефон еве една серија апликации за вас кои ќе ви овозможат да испраќајте пораки што се избришани после ограничено време за да не остави трага.

Всушност ако јас системи за пораки деполираат, десетици апликации се достапни за размена на пораки, но исто така и фотографии, видеа и аудио, но неколку дозволуваат испраќајте пораки кои се самоуништуваатo и ние ги избравме само најдобрите.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Како да испратите анонимни СМС-пораки со овие Тајни кодови

Со едноставен трик можете да испратите анонимна СМС порака до кој било контакт, но само некои апликации ви овозможуваат да испраќате пораки дека сум важи само за ограничено време, а потоа доаѓаат овие избришани од сите уреди на кои се присутни.

Android: Како да испраќате пораки за самоуништување со овие апликации

Snapchat

Можеби е прва и најпозната апликација која воведе i истекува пораки каде што не само пораките, туку и датотеките, фотографиите и видеата автоматски се бришат откако ќе се прегледаат или преземаат и може да се создаде Snap кои чинат само 24 часа.

Телеграма

Алтернативата за Whatsapp ви овозможува да започнете таен разговор и кои можат да се програмираат да бидат избришани од сите уреди на кои е прикажана пораката со одредено време од нас.

Донталк

Тоа е одредена апликација која ви овозможува да ја искористите можноста за потсетете ги пораките испратени по грешка на WhatsApp и затоа врвот на името на контакт е доволно за да ги избришете испратените пораки.

Зборувај на

Тоа е апликација за Android што покрај тоа што го нуди исамоуништување на пораките тој исто така интегрира систем за да автоматски превод на пораки. Можеме да ги заштитиме разговорите со таен код и да поставиме тајмер за бришење.

Виктор

Можеме да го поставиме времето на прикажување на сите пораки испратени до нашиот контакт и преку опцијата Безбеден уништувач на датотеки сè ќе биде избришано од телефонот на контакт на кој ја испративме пораката без да оставиме трага.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!