Како да направите единствени фотографии со вашиот паметен телефон

Апликација за камера Момент Про Андроид камера

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Современите паметни телефони ви овозможуваат да фотографирате одлични фотографии во која било состојба, но примената на ефекти и персонализирање на истите со вистинската апликација ќе ги направат вашите фотографии уникатни. Еве како да го направите тоа

Апликацијата Moment Pro Camera ви овозможува да направите уникатни фотографии со вашиот паметен телефон

Момент Про камера е можеби една од најдобрите (ако не и најдобриот) алтернативна апликација за фотоапарати за Android што ќе ви овозможи земете неверојатни фотографии и целосно прилагодување на режимот на сликање.

Апликацијата има една извонредна дополнителна опрема споредено со конкуренцијата, бидејќи го доби и поддршка до Pixel Visual Core од Гугл, кој ви овозможува да ги подобрите фотографиите на неверојатен начин преку машинско учење, кое ја анализира фотографијата и прави подобрено уредување во летот скоро за време на реалното снимање.

Еве ги нова во најновата верзија на камерата Момент Про

  • Фокус пик со рачен фокус го изнесува предметот што е во фокусот.
  • Поделете го точка на изложеност и фокус, со два прста.
  • RGB хистограм ви овозможува да управувате со бојата, рамнотежата и изложеноста на видеата.
  • Апликацијата ви овозможува да ја зачувате сликата и во RAW и во JPG.
  • ролна целосно редизајнирана фотографска.
  • Поправи некои грешки.

Како што можете да видите многу нови функции во ажурирање што се подобруваат од сите гледишта за да фотографирате во какви било многу убави и дефинирани услови преку алгоритми вметната во оваа фантастична апликација.

Апликацијата навистина е одличен и неверојатен и секој треба да го инсталира, затоа што ви овозможува да ја искористите целата предност на фотоапаратот на кој било паметен телефон, играјќи со многуте поставки и функции што се достапни со сите најнови вести што се достапни за Android.

Преземете ја камерата Moment Pro за Android

Апликацијата е достапна на цена од 4,09 евра со сите потрошени пари, и можеш преземете директно од Играј продавница со кликнување на следниот линк:

Преземете ја камерата APK Moment Pro од Play Store

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!