Како да направите слики од екранот на Huawei P Smart 2019

Како да направите слики од екранот на Huawei P Smart 2019

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Водич за снимање слики од екранот на Huawei P Smart 2019. Како да направите слики од екранот на Huawei P Smart 2019. Зачувајте слики од екранот на Huawei P Smart 2019

Слика на екранот на Huawei P Smart 2019

На прв поглед изгледа многу слично на Чест 10 Лајт и, всушност, кога се гледаат од напред, тие се непогрешливи со тоа заоблени изрез и таа едвај изразена долна брадата.

Сепак, од задната страна, Huawei P Smart (2019) е повеќе сличен на Huawei Enjoy 9, особено со оглед на тоа што двете камери се споени во еден модул на семафори со посебен LED блиц.

Свртувајќи се кон листот со податоци и карактеристики, на паметниот телефон наоѓаме а голем 6,21-инчен екран FullHD + со сооднос од 19,5: 9, што го крие новиот процесор HiSilicon Kirin 710 поддржан од 3 GB RAM меморија и 64 GB внатрешна меморија проширување.

Двојна задна камера на АИ, Пита со Android 9 со графички интерфејс EMUI 9.0, Turbo 2.0 GPU поддршка и една Батерија од 3.400 mAh се нејзините други особености.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Сите многу добро, но како преземате слики од екранот на Huawei P Smart 2019? Еве го целосниот водич, кој ќе ви овозможи брзо и лесно да фотографирате слики од екранот.

Го купивте или нарачавте ова нов Android паметен телефон и треба да земете слики од екранот на вашиот уред? Можеби ви треба водич за да објасните како да направите слики од екранот и слики од екранот на Huawei P Smart 2019.

Постигнувањето до целта на овој паметен телефон е навистина многу едноставно. Навистина снимање на екранот и методот да се направи слика од екранот на Huawei P Smart 2019 тој е сличен на другите уреди со Android. Еве ги чекорите што треба да ги следите.

Како да направите слика од екранот на Huawei P Smart 2019 и каде се зачувани сликите?

Пред да продолжите, одете на екранот што сакате да го снимите или зачувате.

Во овој момент, сепак за снимање на екранот на Huawei P Smart 2019 мора да го притиснете и задржите клучот Јачина на звук + копче за напојување истовремено додека не го слушнете звукот на клик.

Еве: направивте еден слики од екранот на вашиот Huawei P Smart 2019.

По снимањето на екранот, во паѓачкото мени ќе се појави известување што ви овозможува пристап до сликата што сте ја снимиле.

Сликата ќе биде достапна и во галеријата на паметни телефони: со кликнување на неа можете да ја споделите преку е-пошта, или да ја испратите на WhatsApp или други програми за инстант пораки со неколку кликања.

Направено: преземањето слики од екранот на Huawei P Smart 2019 е многу лесно, не?

Постапката не се менува во споредба со другите уреди со Android, чекорите се повеќе или помалку секогаш исти што треба да се следат.

Конечно, ве потсетувам дека со тоа што ќе направите пребарување на Амазон, ќе можете да го пронајдете најдобар случај и филм за Huawei P Smart 2019. На познатата е-трговија ќе најдете многу додатоци за да го заштитите вашиот нов паметен телефон од испакнатини, гребнатини и падови, како што е оној Футрола на пример

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!