Како да направите слики од екранот на Xiaomi Mi 8 Lite

Како да направите слики од екранот на Xiaomi Mi 8 Lite

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Водич за снимање слики од екранот на Xiaomi Mi 8 Lite. Како да направите слики од екранот на Xiaomi Mi 8 Lite. Зачувајте слики од екранот на Xiaomi Mi 8 Lite

Слика на екранот на Xiaomi Mi 8 Lite

Тоа е едно паметен телефон со среден опсег, со особено внимание на управување со селфи, му е доверено на предниот сензор од 24 MP.

Благодарение на сензорот Sony IMX576, предната камера на Xiaomi Mi 8 Lite тој е во состојба да фаќајте повеќе детали дури и во лоши услови на светлина.

За да им помогнеме на сензорите, исто така има Супер пиксел технологија, која комбинира информации од 4 соседни пиксели, создавајќи поголема.

Вештачка интелигенција интервенира на целиот фотографски сектор, додавајќи функции за ретуширање на лицето и го користи екранот за интелигентно да го осветли лицето за време на селфи, избирајќи ја вистинската боја што ги истакнува сите детали.

Згора на тоа Xiaomi Mi 8 Lite исто така го користи нова функција Mi Sound кој користи нов алгоритам за подобрување во целокупниот аудио-сектор.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Сите многу добро, но како правите слики од екранот на Xiaomi Mi 8 Lite? Еве го целосниот водич, кој ќе ви овозможи брзо и лесно да фотографирате слики од екранот.

Го купивте или нарачавте ова нов Android паметен телефон и треба да земете слики од екранот на вашиот уред? Можеби ви треба водич за да објасните како да направите слики од екранот и слики од екранот на Xiaomi Mi 8 Lite.

Постигнувањето до целта на овој паметен телефон е навистина многу едноставно. Навистина Снимање на екранот и методот да се направи слика на екранот на Xiaomi Mi 8 Lite тој е сличен на другите уреди со Android. Еве ги чекорите што треба да ги следите.

Како да направите слика од екранот на Xiaomi Mi 8 Lite и каде се зачувани сликите?

МЕТОД 1

Пред да продолжите, одете на екранот што сакате да го снимите или зачувате.

Во овој момент, сепак за снимање на екранот на Xiaomi Mi 8 Lite мора да го притиснете и задржите клучот Јачина на звук + копче за напојување истовремено додека не го слушнете звукот на клик.

Еве: направивте еден слики од екранот на вашиот Xiaomi Mi 8 Lite.

По снимањето на екранот, во паѓачкото мени ќе се појави известување што ви овозможува пристап до сликата што сте ја снимиле.

Сликата ќе биде достапна и во галеријата на паметни телефони: со кликнување на неа можете да ја споделите преку е-пошта, или да ја испратите на WhatsApp или други програми за инстант пораки со неколку кликања.

Направено: преземањето слики од екранот на Xiaomi Mi 8 Lite е многу лесно, не?

Постапката не се менува во споредба со другите уреди со Android, чекорите се повеќе или помалку секогаш исти што треба да се следат.

Xiaomi Mi 8 Lite најдобра цена на Amazon

еве го најдобра цена што го најдов на Амазон да се купи Xiaomi Mi 8 Lite:

Ова е моментално Најдобра понуда на Amazon за Xiaomi Mi 8 Lite.

Секогаш правите пребарување на Амазон, можете да го најдете најдобар случај и филм за Xiaomi Mi 8 Lite. На познатата е-трговија ќе најдете многу додатоци за да го заштитите вашиот нов паметен телефон од испакнатини, гребнатини и падови, како што е оној Футрола на пример

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!