Како да направите слики од екранот на „Хонор Поглед 20“

Како да направите слики од екранот на „Хонор Поглед 20“

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Водич за снимање слики од екранот на „Приказ на честа“ 20. Како да снимате слики од екранот на „Приказ на честа“ 20. Зачувајте слики од екранот на „Приказ на честа“ 20

Слики од екранот на приказ за почести 20

Honor View 20 го поставува новиот Sony IMX586, фотографски сензор 1/2 MP 48MP CMOS и 0,8 микрони пиксели. Сензорот е организиран со еден Структура на квад Баер и е способен за производство на слики со12 MP пиксели бин, решение идеален за ноќни фотографии.

Говорејќи поконкретно, ова е директен наследник на сензорот поставен на Huawei P20 Pro и Mate 20 Pro, со поголема резолуција и уште подобри перформанси за фотографии со слаба осветленост. Страна на камерата, затоа, овој Honor View 20 ќе даде неверојатни изненадувања, исто така благодарение на поддршката на двојната NPU и моќната Процесор Kirin 980.

На дисплеј Honor View 20 е исто така првиот со дупка за предната камера а со тоа и без изрез. Затоа, уредот ги предвидува сите навреме и ги става фактите што ќе бидат трендот на 2019 година. Дупката е само 4,5 мм и не влијае на структурата на дисплејот, кој може да стане транспарентен кога ќе се активира предната камера (25 мегапиксели, во комбинација со леќа со отвор f / 2.0).

Чест користеше одредена техника за да се направи дупката, која вклучува течен кристален слој, со што се зголемува отпорноста на уредот. Локацијата на форумот е избрана по бројните проценки и се чини дека сегашната малку ќе се меша во употребата на апликации на цел екран, особено во игри.

Многу интересно е тогаш да се напомене тоа Honor View 20 е првиот паметен телефон кој има иновативно решение, наречен Link Turbo, што ќе ви овозможи да го направите имаат многу брза поврзаност со комбинирање на мрежи Wi-FI + 4G.

Исто така има и читач на отпечатоци, порт USB Type-C и 3,5 милиметарски аудио приклучок.

Батеријата од 4.000 mAh поддржува брзо полнење (4.5V-5A).

Оперативниот систем е Пита со Android 9 со интерфејс EMUI 9.0.

Сепак зборуваме за хардверот на паметниот телефон, внатре го наоѓаме моќен SoC Кирин 980, „Галванизиран“ оттогаш течно ладење, и може да понуди до 8 GB RAM меморија.

Конечно, треба да се напомене дека, користејќи ја нанолитографијата, Хонор создаде стаклена обвивка со текстура во облик на V, која потсетува на името на серијата. Конечниот ефект е навистина многу убав и може јасно да се види на задниот дел на уредот.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Сите многу добро, но како преземате слики од екранот на Honor View 20? Еве го целосниот водич, кој ќе ви овозможи брзо и лесно да фотографирате слики од екранот.

Го купивте или нарачавте ова нов Android паметен телефон и треба да земете слики од екранот на вашиот уред? Можеби ви треба водич за да објасните како да направите слики од екранот и слики од екранот на Honor View 20.

Постигнувањето до целта на овој паметен телефон е навистина многу едноставно. Навистина Снимање на екранот и метод земете слика од екранот на Приказ Достиг 20 тој е сличен на другите уреди со Android. Еве ги чекорите што треба да ги следите.

Како да направите слика од екранот на Honor View 20 и каде се зачувани сликите?

Пред да продолжите, одете на екранот што сакате да го снимите или зачувате.

Во овој момент, сепак за снимање на екранот на Honor View 20 мора да го притиснете и задржите клучот Јачина на звук + копче за напојување истовремено додека не го слушнете звукот на клик.

Еве: направивте еден слики од екранот на вашиот почесен преглед 20.

По снимањето на екранот, во паѓачкото мени ќе се појави известување што ви овозможува пристап до сликата што сте ја снимиле.

Сликата ќе биде достапна и во галеријата на паметни телефони: со кликнување на неа можете да ја споделите преку е-пошта, или да ја испратите на WhatsApp или други програми за инстант пораки со неколку кликања.

Направено: преземањето слики од екранот на Honor View 20 е многу лесно, не?

Постапката не се менува во споредба со другите уреди со Android, чекорите се повеќе или помалку секогаш исти што треба да се следат.

Honor View 20 најдобра цена на Amazon

еве го најдобра цена што го најдов на Амазон да се купи Преглед на честа 20:

Ова е моментално Најдобра понуда на Amazon за Honor View 20.

Секогаш правите пребарување на Амазон, можете да го најдете најдобар случај и филм за Honor View 20. На познатата е-трговија ќе најдете многу додатоци за да го заштитите вашиот нов паметен телефон од испакнатини, гребнатини и падови, како што е оној Футрола на пример

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!