Како да преземате видеа на YouTube бесплатно на кој било уред? Водичот помине покрај …

youtube premium

Бидејќи станува збор за апликација што не може да се добие од Play Store, мора да бидете многу внимателни при преземање на истата, бидејќи може да биде малициозен софтвер што само се обидува да ги узурпира вашите информации и да го оштети уредот. Затоа, ние препорачуваме да пребарувате за официјалниот сајт на Tubemate.

Тоа е многу едноставна апликација и едно од најбрзите преземања на видеата на YouTube на телефони со Android. Како и за својата работа, тоа е толку едноставно како што пристап до видеото што сакате да го зачувате преку вашиот сопствен прелистувач Tubemate и оттаму, притиснете ја стрелката на дното на екранот за да започнете со преземањето.

Иако пред ова, можете да прилагодите фактори како што се резолуцијата, квалитетот и форматот на видео-датотеката. Потоа, клипот автоматски се зачувува на вашиот мобилен телефон но ако сакате можете да ја преземете директно на вашата SD картичка.

Оваа алтернатива е помодерен од една споменати и може да се констатира дека целосно функционира како официјален клиент на YouTube. Само што претставува разлика што може да биде од голема корист за своите корисници и добро, тоа е копче за преземање кое се прикажува под секое видео.

На овој начин, ви дава можност да ја изберете резолуцијата и форматот во кој сакате да го зачувате клипот и дури можете да го извадите аудио само ако треба. Меѓу другите карактеристики, што покажува способноста да се спаси повеќе датотеки во исто време, а исто така има одлична можност за играње во позадина во текот на иста платформа.

Од друга страна, откако ќе го преземете видеото, тој ќе се зачува директно во меморијата на вашиот Android телефон. Конечно, Важно е да се напомене дека не треба да се регистрирате во апликацијата на кој било начин, затоа што во спротивно нема да можете да го користите за да преземате видеа толку лесно. Тоа е исто така Препорачано е да инсталирате OG YouTube директно од неговата официјална веб-страница.

Тили имате видео клипови на YouTube на компјутер со Windows или Mac, има повеќе од еден метод на располагање што можете да го користите. Сепак, во ова време ние ќе се фокусираме на онлајн алатките што можете да ги користите за да го направите ова И на тој начин, не е неопходно да се комплицираат работите со тоа што треба да преземете и инсталирате други софтвери за таа намена.

Соодветно на тоа, ви претставуваме две мрежни алтернативи што треба да ги користите подолу:

Како да преземате видеа на YouTube бесплатно на кој било уред? Чекор по чекор водич 3

Тоа е една од алатките за преземање за да зачувате видеа на YouTube на компјутерот, повеќе директни и ефективни отколку што има во моментов. Почнувајќи од фактот дека поддржува повеќе оперативни системи, меѓу кои има Windows, Mac, Linux и други.

За да почнете со процесот, мора да го изберете типот на оперативниот систем што го користите за да продолжите за да ја копирате видео-врската што ви треба за преземање од социјалната мрежаи затоа самата програма ја вчитува автоматски. Ова може да се направи тоа толку едноставен само ако сте активни jDownloader.

Сега, ако овој тип на вчитување е оневозможен, одете на табулаторот “Сними врска”кликнете со десното копче и од опциите кои некогаш се прикажани, изберете “Додадете врскиЗатоа, ставете ја URL-то на медија-датотеката во лента што има икона за лупа и притиснете “Продолжете

Откако ќе го направиме она што ви го кажавме, истата платформа ќе го вчита видеото со наведениот аудио и слика. Со ова, можете да кликнете на папката што е креирана и да изберете опција за преземање на видеото, Каде што вели “Додадете и започнете со преземањеКонечно, пронајдете го клипот во папката за преземање на вашиот компјутер и можете да уживате во содржината без Интернет врска.

Интернет конвертор на видео

Интернет конвертор на видео

Друга опција што не бара инсталација на софтвер, тоа е оваа веб-платформа која изложува апсолутна компатибилност со сите модерни прелистувачи, овозможува бесплатно симнување и без услов да се регистрирате. Покрај тоа, се одликува со можност за вршење на голема брзина конверзии.

За да ја користите оваа алатка, започнете со поставување на видеото што сакате да го чувате на компјутерот и копирајте ја врската до неа. За да го направите ова, едноставно изберете ја целата адреса, кликнете со десното копче и кликнете на “Копирај”.

Потоа одете на официјалната веб-страница на ОнлајнVideoConverter.com Тоа е на англиски јазик, но можете да го промените на шпански јазик во јазичето што се наоѓа во горниот десен агол (или на друг јазик).

Да се ​​продолжи залепете ја URL-то за содржина во просторот на дното на “Претворете ги видео-линковите на YouTube во mp4, mp3 или avi со нашиот конвертор на Youtube“; едноставно со десен клик и таму опцијата”Залепи

Сега притиснете го копчето “Започнете“За да започнете со процесот на конверзија, можете да видите во нов прозорец што се отвара автоматски. Во тој прозорец, тие ви го прикажуваат”за да ја преземетеКликнете на неа и потоа ќе се појави зачувано во папката за преземање на компјутерот.

Користење на наставка за прелистувач Chrome и Firefox

Како да преземате видеа на YouTube бесплатно на кој било уред? Чекор по чекор водич 4

Оваа опција е поефикасна кога се однесува на метод на вкрстена платформа тоа по логика Може да биде вистинското решение за секој компјутер без оглед на неговиот оперативен систем.

Но, пред сè, треба да се фокусирате на алтернатива која успева да поддржува веб прелистувачи управувани пред се од сите корисници. Во овој случај, ние треба “ClipConverter„Бидејќи е компатибилен и со Chrome и Firefox, па дури и со Сафари.

Потоа постапката за извршување за да се добие преземања YouTube преку продолжување во Chrome или Firefox.

 • Оди до ClipConverter.cc веб-страница и кликнете на иконата на прелистувачот што го користите редовно. Овие ќе бидат видени во Додај јазик. Во овој случај, ние ќе го направиме процесот со прелистувачот Google со кликнување на Инсталирајте додаток за Chrome
 • Подоцна, треба да го знаете тоа секој прелистувач има свои наставки и во овој случај ќе веруваме Продолжување со тампермони (затоа што е Хром). Оваа екстензија е дизајниран да ги користат неговите сопствени скрипти, која е крајно суштинско значење за постигнување на употребата на ClipConverter во Хром. За ова, само одете во продолжението Tampermonkey и кликнете на “Додајте на Chrome
 • Наоѓање во ClipConverter, изберете “Преземете го clipconverter.user.js„И штом ќе го инсталирате продолжението Tampermonkey, веднаш ќе ги препознае скриптите на JavaScript.
 • Потоа најдете го делот “Инсталирајте го UserScript“И кликнете”Инсталирај„За истото продолжение да се спроведе целата постапка.
 • Конечно, одете на YouTube и пронајдете го видеото што сакате да го преземете на вашиот компјутер за да го тестирате ако работело. Во случај да видите сега три нови опции и меѓу нив, оној што вели „Користете го ClipConverter за да изберете што да преземете“Тоа значи дека можете директно да го спаси содржина што треба. Кога ќе кликнете таму, тие ќе ви овозможи да изберете квалитет на видеото и сега само кликнете “Започнете“. Тоа е.
 • Преземете и зачувајте ги сите видеа на YouTube со трик на двете SS

  зачувај од мрежата

  Важно: Оваа апликација е платена, со 3 типа претплати, 4,99 долари за 1 месец, 19,99 долари за 6 месеци или живот за 39,99 долари. Вреди? Тоа зависи од употребата што ќе ја дадете.

  Многу слично на еден од методите наведени во претходниот дел, ние исто така имаме трик да го сториме тоа, но со двата СС. Тоа е сосема едноставен начин за преземање и зачувување видеа директно од платформата за стриминг на кој било уред, било да е тоа компјутер, паметен телефон или таблет и без оглед на оперативниот систем.

  За да ја извршите оваа постапка, извршете го следново чекор-по-чекор:

 • Најпрво, одете на YouTube и пронајдете ја датотеката што сакате или треба да ја зачувате. Ова може да биде во MP4, Webm или 3gp.
 • Кога ќе го поставите видеото, ќе ја видите нејзината врска на горниот дел од екранот, на кои мора да ги додадете “СС”. Се разбира дека нема понуди и специфични местото е пред зборот „youtube“. Исто така е соодветно да отстраните сè што е претходно, т.е. „https“, „www“ и знаци на интерпункција.
 • Потоа, адресата ќе изгледа вака: “ssyoutube.com/watch?v=HQ40ksM2Vc0“И на истото место каде што беше (не е неопходно да се отвори ново јазиче во користениот прелистувач).
 • По ова, притиснете го копчето “Влезете во“И нова платформа идентификувана како”savefrom.net“Willе се отвори веднаш и таму, каде што е врската, кликнете”Преземете ја апликацијата и добијте го вашето видео“, Кое е зелено копче од десната страна.
 • Во заклучок, ќе бидете пренасочени кон нов прозорец каде што можете да изберете формат и сега кликнете на “за да ја преземетеПоради оваа причина, зачувајте ја содржината во папките за преземање.
 • YouTube Premium е официјална апликација на Google која ви овозможува да преземате клипови на YouTube

  youtube premium

  Конечно, неопходно е да се детализира уште една опција за преземање на клиповите од социјалната мрежа и, покрај тоа, да се искористат и другите предности што сигурно ги интересираат редовните корисници на платформата. Па така е YouTube Prima иако не е бесплатен метод за употреба но се однесува на услугата за претплата, Може да биде одлично решение.

  Со оглед на тоа како симнување и заштеда на содржини директно на платформата без да користите кратенки, алатки или мрежни програми; Тоа дозволува пуштете го секое видео без да мора да бидете поврзани на Интернет.

  Меѓу другите карактеристики, ви дава можност да ги репродуцирате датотеките во позадина, целосно да ги отстраните и да заборавите на досадните реклами што постојано се појавуваат на платформата и, да ги влошите работите, имате пристап до Услугата Премиум музика на YouTube и оригиналите на YouTube (да уживате во ексклузивна содржина). Во прилог на ова, додадете комплетно кориснички списоци за вас и многу други одлики со целосна предност.

  Од своја страна, за да можете да уживате во YouTube Premium, можете да го преземете од Google Play Store или од која било квалификувана продавница за апликации, откажувајќи го планот што го сакате. Досега, постојат два планови за плаќање; едниот е индивидуален, а другиот е семејство.

  Првиот од нив има цена од 9,99 евра и семејниот план, има цена од 14,99 евра каде што мора да биде вклучена серијата уреди што треба да се користат. Сепак, важно е да се напомене тоа оваа услуга има 30-дневен бесплатен пробен период.