Како да преземате видеа од Twitch

Како да преземате видеа од Twitch

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да преземате видеа од Twitch? Како да преземате филмови од Twitch? Ова е најлесниот и најбрзиот начин за преземање видеа од Twitch

Преземете видеа од Twitch со еден клик

Во последните неколку недели, некои читатели ме контактираа за информации и упатство за да ги објаснам како да преземате видеа од Twitch.

Откако ќе се информирам и тестирам некои решенија, конечно сум подготвен да го споделам упатството во кое ќе ги објаснам сите едноставни чекори што треба да ги следат преземете кое било видео од Twitch.

Благодарение на овој едноставен водич, ќе можете да ги преземете сите видеа на Twitch и можете да ги зачувате на вашиот компјутер за да ги гледате кога сакате, дури и без интернет врска.

Но, да не губиме време во разговор, да започнеме веднаш со водич за преземање видеа од Twitch. Водичот е многу јасен и непосреден и може да го следи дури и помалку искусни корисници: неколку кликања и можеш преземете видеа од Twitch многу лесно.

Преземете видеа од Twitch: еве како

Еве ги чекорите што треба да ги следите за да ги преземете видеата што ве интересираат од Twitch:

  • оди горе Twitch и побарајте го видеото што сакате да го преземете (ES: https://www.twitch.tv/videos/362966418)
  • копирајте ја адресата на видеото ве интересира
  • потоа оди горе Савио, страницата што ви дозволува преземете видеа од Twitch
  • на Савио, Залепете ја адресата на видеото што сакате да го преземете (оној што е претходно копирано) во горната лента, каде што е напишано Внесете урл за да преземете песни или видео и започнете го пребарувањето со кликнување на лупата
  • го направи ова, кликнете на Преземи по квалитет на видеото што сакате да го преземете
  • почекај за преземете и тоа е тоа

Значи, сте виделе колку е лесно да преземате видеа од Twitch?

За овој водич заклучивме.

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!