Како да преземете апликација Gboard на компјутер со помош на BlueStacks Emulator

Како да преземете апликација Gboard на компјутер со помош на BlueStacks Emulator

Како да ја преземете апликацијата Gboard на компјутер со помош на BlueStacks Emulator 1

Затоа, барав флексибилна и функционална тастатура за мојот компјутер што е идеална за мојата работа за пишување. Почнав да истражувам преку Интернет и се обидов да го постигнам најдоброто решение. Во тоа време, ми дојде еден од моите пријатели, кој беше претприемач на Интернет. Тој ми рече дека постои одлично решение за проблемот со кој се соочив.

Тој ме запозна со таблата со апликации развиена од „Гоггл ДОО“ која има сè што ми треба. Тој нуди лизгање на пишување, сигурност, брзина, пишување на глас и многу повеќе. Потоа успешно ја преземав апликацијата Gboard на мојот компјутер со помош на мојот пријател. Еве во овој напис, ќе одам да споделам како да преземам апликација за графички картички на компјутер. Да започнеме.

Добијте ја апликацијата Gboard за компјутер

Gboard е бесплатна апликација. Ви нуди тастатура на Google. Има многу карактеристики како пишување глас, лизгање на пишување, GIF; с, пребарување Емоџи, лента за пребарување, речник и поддршка на јазик.

Платформата станува најомилена апликација заради дополнителните карактеристики и подобрата употреба. Сега е многу подобро од старите сериски тастатури. Ова ќе ја направи работата за пишување многу попаметно, побрзо и подостапно.

Како да ја преземете и инсталирате апликацијата gboard на компјутер

Брзиот и лесен начин за преземање на апликацијата gboard на компјутер е со користење на емулатори на Android како BlueStacks o играч на апликации Nox. Ајде да ги видиме чекорите за преземање на апликација за gboard на компјутер со помош на емулатори на Android.

Чекор 1 (преземете и инсталирајте го BlueStacks): Прво, треба да преземете и инсталирате емулатори на Android како BlueStacks на вашиот компјутер. 2 (Поставете ја апликацијата BlueStacks): Поставете ја апликацијата BlueStacks и најавете се на вашата Gmail ID и лозинка 3 (Отворете Google Play Store): Сега отворете ја апликацијата Google Play Store и потоа побарајте ја апликацијата gboard.

Како да ја преземете апликацијата Gboard на компјутер користејќи го BlueStacks Emulator 2

Добрите:Интегрирано пребарување: Gboard ви помага ефикасно да ги интегрирате пребарувањето и пораките. Кликнете на иконата G за пребарување на горната лева страна на тастатурата. Кликнете на копчето за споделување под резултатот од пребарувањето за да ги вклучите тие информации во дискусијата за разговор. Исто така, Gboard прикажува слични прашања за пребарување од кои можете да изберете. Прецизно лизгање: Лизгајте го прстот на копчињата за да ја напишете вашата порака со апликацијата Glide Typing of Gboard. Може да уживате во точно пишување кога лизгате со прстот на тастатурата Г. Покрај тоа, Gboard има вселенска лента што работи како мала тастатура за допир. Тоа ви помага да навигирате текстуална порака брзо и лесно. GIFs и Emoji: Gboard има колекција на GIF и емоции. Themе ги најдете на левата страна од вселенската лента. Постои опција за пребарување над колекцијата што ви помага да изберете точни емотикони или GIF. Приватност: Google гарантира дека без пребарувања, вашето пишување (како што се лозинки или разговори) е безбедно. Гугл ги штити информациите и податоците на корисниците. Покријте ги основите: Gboard доаѓа со некои од неговите претходни карактеристики, вклучувајќи теми за промена, скријте ги границите на копчињата и долгите копчиња за притискање за да внесете дополнителни знаци. Работи со Snapchat, мапи, пораки и други апликации. Многу јазици:

Апликацијата Gboard поддржува повеќе јазици. Ова ќе ви помогне автоматски да откриете и исправите пораки за зборовите што ги користите.Конс:

Без социјална интеграција

Нема диктат

На сите функции за пребарување им е потребна поддршка од Интернет.

Прескокнување за отстранување на зборови е одлично, но иако оди премногу далеку, се копчето за враќање

Полека за да добиете симболи

ГББД наспроти СвифтКеј

Апликацијата Gboard е високо ценета од милиони корисници на iOS и Android. Од друга страна, SwiftKey доаѓа со долга и славна историја. Тоа беше купено од „Мајкрософт“ во 2016 година. Ајде да разговараме помеѓу Gboard и SwiftKey.

Платформа:Автоматско синхронизирање со сметката на Google Супер дизајн и прогноза Лесно поставување за навигација Силна поддршка за пакетите за налепници Мулти-јазична поддршка Папката со алатки е фиксирана пребарување на Google Гиф-пребарувањето е рачно и автоматско

SwiftKey:Одличен распоред или прилагодување на големината Лизгање за брзо постигнување Поскапа галерија со теми Клип и залепена таблата со исечоци од многу тековни артикли Поддржува повеќејазична лента со алатки Тоа е прилагодлива пребарување Банг GIF-пребарувањето е само рачно

заклучок

Платформа на компјутер е една од врвните апликации што нуди сè што ви треба да напишете. Покрај тоа, тој нуди многу опции покрај пишувањето. Оваа апликација ја зголемува брзината на пишување и опциите на емоџи или GIF го збогатуваат значењето на нејзината содржина.

Се надевам дека по читањето на овој напис можете лесно да ја преземете оваа апликација на вашиот компјутер. Сега преземете ја и инсталирајте ја оваа апликација на вашиот компјутер и уживајте во тоа. Дали некогаш сте ја користеле оваа апликација? Ако е така, споделете го вашето искуство оставајќи коментар подолу.

Слично читање: Како да ја користите апликацијата SwiftKey Neural Alpha на вашиот компјутер или лаптоп