Како да преземете Android 11 Beta NOW | Лесно возење

Како да преземете Android 11 Beta NOW

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали сакате да ја испробате јавната бета верзија на Android 11? Еве го брз и лесен водич за преземање и инсталирање на новиот оперативен систем веднаш.

Водич за преземање и инсталација на Android 11 Beta

Сосема изненадувачки, откако одложи сè заради протестите во САД, Гугл реши да го објави прва бета верзија на Android 11.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Како да преземете Android 11 Beta NOW | Лесно возење

По четири прегледи за развивачи, наменети првенствено за програмери и највозбудливите „гејкови“, официјално влеговме во фазата на тестирање што е важно, или оној што им овозможува на сите сопственици на Пиксел паметен телефон (од „Пиксел 2 горе“) за да добијат раце на релативно „стабилна“ верзија на „Андроид“. Во суштина, ова е градба што може да се користи секојдневно.

И во оваа статија гледаме како да ја преземете и инсталирате на наједноставен можен начин на компатибилни паметни телефони.

Без да губиме време, затоа, да започнеме со водичот!

Како да го пробате Android 11 Beta СЕГА?

За да го тестирате оперативниот систем Big G, само одете на оваа страница, одете на делот “Вашите квалификувани уреди” и потоа кликнете на „Рекорд“.

Сакајќи да бидеме попрецизни, еве ги следните чекори:

  1. Одете на официјалната веб-страница на програмата Android Beta од вашиот уред
  2. Кликнете на “Логирај Се
  3. Направете го тоа најавете се со вашата сметка на Google
  4. Кликнете на копчето “Прикажи ги вашите подобни уреди”. Порталот ќе ве извести дали е вашиот уред компатибилен со Android 11 Beta
  5. Ако е така, на дното на страницата ќе го најдете вашиот компатибилен уред и само притиснете го соодветното копче за да го извршите регистрација во програмата Бета
  6. Во овој момент, треба да добиете еден известување што ве информира за достапноста на ажурирањето или едноставно треба да одите на патеката Поставки> Систем> Напредно> Ажурирање на системот и изврши рачна проверка. Совршено, сега само треба да го притиснете копчето “Преземете и инсталирајте„И почекајте системот да ја заврши операцијата.

Запомнете само една важна работа: ако сакав да ја откажам регистрацијата, податоците на уредот ќе бидат избришани, па не заборавајте да заштедете сè што ви треба пред да продолжите.

Гугл известува дека во моментот е достапен почнувајќи од Пиксел 2 (и подоцна), а кои во наредните недели би можеле да пристигнат и на други паметни телефони.

Оние кои веќе го инсталираа прегледникот за развивачи на Android 11, започнаа автоматски да ја примаат бета верзијата ОТА.

Кои паметни телефони се компатибилни со Android 11 Beta?

Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4 и Pixel 4 XL.

Заклучоци

Со овој водич заклучивме.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!