Како да рипувате и копирате Ултра HD Blu-Ray со DeUHD

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Како-да-рипувате-и-копирате-Ултра-HD-Blu-Ray-со-DeUHD.jpg

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

DeUHD е руски софтвер кој ви овозможува да копирате или да рипувате Ultra HD Blu-Ray

ДЕУДД тоа е првиот Windows софтвер што ви овозможува да rip rip Blu-Ray дискови кои содржат Ultra HD филмови. Таа е прва во светот, тоа е руски и чини 199 евра.

Постојат многу програми за да се извлече blu-ray, но прво што ја прободе AACS 2.0 заштитата на Blu-Ray Ultra HD се нарекува DeUHD и тоа е програма што доаѓа од Русија.

Програмата ја развива куќата на софтвер Арусофт и го претстави овој софтвер што ќе ви овозможи да го извлечете ја содржината во 4K UHD автоматскиведнаш штом ќе го ставите дискот во погонот. Beе се креира ISO слика која потоа може да се доставува до современиот ТВ или плеер за да започне со гледање на содржината во многу висока резолуција.

DeUHA е компатибилен само со Windows, од XP до најновиот Windows 10. Покрај тоа, софтверот работи само со следниве модели на читачи:

 • LG WH16NS60
 • Бафало BRUHD-PU3
 • LG BU40N
 • LG BU50N
 • LG BE16NU50
 • LG WH16NS40
 • LG BH16NS40
 • ASUS BW-12B1ST
 • ASUS BC-12D2HT
 • ASUS BW-16D1HT
 • LG BH16NS55
 • LG WH16NS58

Но, има на мрежата спротивставени мислења што сè уште не гледаат оптимално функционирање на софтверот. Всушност, некои корисници се жалат не успеа да созрее на Ultra HD Blu-ray дисковите, со паѓање на копијата.

На веб-страницата за развивачи можете да пребарувате компатибилни модели на плеер и серија филмови што може да се искинат.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!