Како да се знае спортското програмирање на beIN Sports

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Како-да-се-знае-спортското-програмирање-на-beIN-Sports.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Глобалната телевизиска мрежа БИНЕ СПОРТСКО е ТВ што емитува спорт на 360 степени вклучувајќи многу многу важни настани како ЛШ и Серија А ТИМ во избраните земји. Лансиран во 2012 година до денес beIN има четири канали во Франција, beIN Sport 1, beIN Sport 2, beIN Sport 3 и beIN Sport MAX но достапен е и во Соединетите Држави, Шпанија, Канада и други земји, но може да се гледа и преку платени канали.

Очигледно, исто така, на Kodi има многу додатоци за да ги видите каналите beIN кои се движат преку вообичаената IPTV што некој ја пренесува и затоа ви овозможува да гледате многу канали за фудбал, и не само бесплатно. Битие многу програми достапни на БИН Спорт Не е лесно да се знае телевизиското програмирање, но денес ние ви кажуваме како да го знаете целото програмирање на beIN.

Како и најголемите телевизиски радиодифузери, БЕИН има и своја посветена веб-страница достапна на адресата www.beINSports.com/en/ каде очигледно целокупното телевизиско програмирање е присутно со многу тематски канали, исто така поделени по спорт и првенства.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593999636_929_Како-да-се-знае-спортското-програмирање-на-beIN-Sports.png

Меѓутоа, ако сакате да пристапите до програмирање на БИН Спорт, ќе треба да отидете на адресата www.beINSports.com/en/tv-guide каде што можете да видите од ден на ден програмирање поделено со часови од денот.

Повторувам дека сè е нелегално и вие го направите тоа на ваш сопствен ризик и ја преземате вашата одговорност. Овој напис е напишан за информации само со прегледување на ресурс кој е лесно и лесно достапен на Интернет.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!