Како да се игра Змија на „Карти на Google“

Како да се игра Змија на „Карти на Google“

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве како да ја играте фантастичната Змија на Google Maps од компјутер, Mac и паметен телефон. Змија на „Карти на Google“: како да пристапите до убавата игра

Змија на „Карти на Google“

така е активирајте Змија на „Гугл мапс“ за iOS, Android и компјутер!

Доаѓаат смешни вести Гугл во врска со Гугл мапи: всушност, веќе неколку часа, можно е да се искористи најпознатата светска апликација за мапи за ја играат познатата игра Змија.

Тоа е многу смешно велигденско јајце, лансирано од Гугл по повод 1 април, што им овозможува на корисниците да играат најпопуларна игра за мобилни телефони од раните 2000-ти.

Но, како играте Змија на „Карти на Google“? Што мора да се стори за активирање на играта?

Ништо тешко: да игра Змија на „Карти на Google“ само одете на страницата од Windows или Mac компјутер или инсталирајте ја апликацијата на вашиот паметен телефон. Играта трае и натаму iOS отколку на Android и ќе бидат достапни за една недела.

Но, ајде да видиме како да продолжиме детално.

Како да се игра Змија на „Карти на Google“

Најлесен начин за активирање на играта Змија на „Карти на Google“ е:

  • напредува Оваа страница
  • изберете дестинација од Каиро, Сао Паоло, Лондон, Сиднеј, Сан Франциско или светот
  • следете ги упатствата

Да се ​​игра од компјутер клучевите што треба да се притиснат се стрелките.

Како што можете да видите, во оваа конкретна верзија на играта змијата е претставена со воз што мора да оптовари што е можно повеќе патници на бродот; Исто така, препорачувам да ги јадете спомениците за да го зголемите вкупниот резултат.

Во зависност од тоа во кој град ќе изберете да играте, ќе треба да соберете патници на вашиот постојано растечки „воз“ и да посетите важни точки на интерес низ целиот свет, вклучувајќи ги Биг Бен, Сфингата на Гиза и Ајфеловата кула.

Очигледно, како и во првата верзија на Змија, се губите кога се судрите во рабовите на екранот или на самите себе.

Кога играта ќе заврши можете да изберете да играте друга игра со притискање на копчето Плеј повторно или да го споделите резултатот на Фејсбук или Твитер.

Google Maps: како да ја активирате Змијата на паметен телефон

Ништо не се менува во споредба со верзијата за компјутер, Mac и работна површина. Мора да:

  • напредува Оваа страница
  • изберете дестинација од Каиро, Сао Паоло, Лондон, Сиднеј, Сан Франциско или светот
  • следете ги упатствата

Па што чекаш? Стартувај сега за да играш Змија на „Карти на Google“! Премногу е смешно!

Ах, јас скоро заборавив: треба да ја искористите оваа можност затоа што Змијата ќе биде достапна само на Мапи за една недела.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!