Како да се користи DJI Fly на Mavic Mini на Android 10 и Samsung

DJI Mavic Mini Review 2

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Водич за да се вратите на користење на апликацијата Mavic Mini DJI Fly на Андроид 10 и сите Samsung да се ажурира на Android 10. Поправање на паѓање на DJI Fly на Android 10

Апликација за паѓање на DJI Fly на Android 10 и Samsung: како да го поправите

Ажурирање на 14 јануари 2005 година

Mavic Mini сега работи и со Android 10 и со Samsung S10 благодарение на DJI Fly 1.0.6

Да се ​​вратиме на разговорАпликација DJI Fly и тоа е неверојатно и бесконечно проблеми со оперативниот систем Андроид.

Пред неколку недели објавив напис каде се пожалив дека апликацијата DJI Fly, специјално развиен за дронот Мавиќ мини, престана да работи на Смартфоните Samsung се ажурираат на Android 10.

Апликацијата DJI Fly се урна на Android 10 и Samsung

Се чинеше апсурдно, но со објавувањето на ова официјално ажурирање за Galaxy S10, S10e, S10 Plus, Note 10 и Note 10 Plusвлезе апликацијата DJI Fly несреќа секој пат кога ќе се започне на овие уреди.

Ажурирање на DJI Fly 1.0.4 АПК за Android: проблемот останува

Се надевав дека грешката може да се поправи наскоро DJI, но тоа не се случи, дури ни со објавување на верзијата 1.0.4 од програмата DJI Fly за Android.

Денес, над еден месец по објавувањето ОФИЦИЈАЛНО од Андроид 10 за паметни телефони Samsung, апликацијата DJI Fly сè уште не е ажурирана, проблемот остана и сите сопственици на Паметни телефони Mavic Mini и Samsung со Андроид 10 на одборот тие сè уште не можат да летаат со дронот.

Ситуација на работ неверојатно.

Има илјадници луѓе кои потрошиле 400/500 евра за „Мавиќ мини“ и тие не можат да го натераат да лета затоа што апликацијата DJI Fly не е компатибилна со Android 10.

И уште поапсурдно е тоа DJI не ја ажурира апликацијата, нне го поправа проблемот е НЕ пријавувај до корисниците: на веб-страницата и на пакувањето на DJI Fly, всушност, се пишува дека апликацијата и дронот се компатибилни со Android 6.0 и подоцна и сите паметни телефони на Samsung на кои во реалноста Апликацијата DJI Fly не работи.

Апсурдно, навистина апсурдно.

Решението за DJI Fly, Mavic Mini да лета со Android 10 и Samsung

За среќа, сепак, таму каде што компанијата не пристигнува, пристигнуваат корисници, кои откриле начин да продолжите со користење на апликацијата DJI Fly на смартфоните Android 10 и Samsung. Секако, тоа е неофицијална лепенка, но барем таа работи и сè уште ни дозволува оди повторно летај со нашите паметни телефони.

Чекајќи DJI да ја ажурира апликацијата DJI Fly со поправање на грешката (не знам дали и кога некогаш ќе пристигне ова ажурирање, искрено), еве видео кое ги објаснува сите чекори за решавање на проблемите со апликацијата DJI Fly на Android 10 и Samsung.

Постапката што треба да се следи е многу едноставна. Во пракса, ќе ви требаат само:

  • кликнете ОВДЕ (апсолутно безбедна и сигурна страница за преземање АПК на апликации и програми за Android)
  • преземете ја верзијата 1.0.2 од апликацијата DJI Fly од посочената страница (подобро да се направи директно од Android паметен телефон)
  • деинсталирајте ја апликацијата DJI Fly од вашиот паметен телефон Android (од системски поставки> Апликации> DJI Fly> Деинсталирај)
  • инсталирај DJI Fly 1.0.2 само преземете (само кликнете на завесата за известување на паметниот телефон за да започнете со инсталацијата)
  • започнете DJI Fly: сè ќе работи како што треба

ЗАБЕЛЕШКА: ако Play Store известува за ажурирања за апликацијата DJI Fly, НЕ инсталирајте ги, инаку ќе се вратите да ги имате истите проблеми како порано!

Но, велам, ако треба само да се вратиш на верзијата 1.0.2 од апликацијата DJI Fly, зошто DJI не го реши проблемот? Зошто чекавме повеќе од еден месец да ја поправиме оваа апсурдна бубачка? Повеќе немам зборови да ги навредувам и навредувам DJI и неговите некомпетентни развивачи.

Еве го видеото кое детално ги објаснува сите чекори.

Дозволете ми да кажам во коментарите на крајот на статијата, ако успеавте да го решите проблемот следејќи го овој водич. Во мојот случај, на нормален Galaxy S10, работеше.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!